Про це повідомляється у статті наукового журналу Cell.
Вчені провели детальний аналіз генетичного матеріалу, який було взято з гуртового ринку морепродуктів “Хуанань” в Ухані. На дослідження щодо виникнення та мутацій COVID-19 у вчених пішло пʼять років. Однак тепер відомо, які види тварин перебували в районі ринку, коли почалося поширення коронавірусу у 2019 році.
Це єнотоподібні собаки, сизі бамбукові щури, собаки, європейські кролики, амурські їжаки, малайські дикобрази, мунтжаки, гімалайські бабаки та пальмові цивети. Нові дані посилюють непрямі докази, що вірус SARS-CoV-2 міг перейти від інфікованих тварин до людей. Ринок став осередком раннього розповсюдження вірусу.
Аналіз, який оприлюднили в журналі, не доводить, що тварини були саме інфіковані вірусом, але їхня ДНК показала велику близькість до вірусу. Це означає, що існує висока ймовірність того, що тварини на ринку могли бути джерелом зараження.
Ще декілька важливих фактів з дослідження.
Фахівці встановили, що кролики, собаки та єнотоподібні собаки найбільш сприйнятливі до інфекції Covid-19. Єнотоподібні собаки, зокрема, здатні передавати інфекції, що робить їх “підозрюваними” винуватцями всесвітньої пандемії.
Окрім того, вірус SARS-CoV-2 зʼявився одночасно з коронавірусом та поширився разом з ним, що припускає їхню ідентичність. Таким чином вчені розвінчали міф про “лабораторний витік вірусу”, який стверджував, що коронавірус є наслідком аварії у досліджувальних станціях.
Якби було так, то вірус тварин SARS-CoV-2 та коронавірус зʼявилися б у різних місцях та в різний час.
Новий спалах коронавірусу
На початку серпня в Україні зареєстрували три випадки захворювання на новий штам коронавірусу FLiRT. Штам походить від варіанту Omicron. Через специфічні мутації в білку-шипі вірус краще зв’язується з клітинами та уникає імунної відповіді. Таким чином новий штам швидше вражає ослаблений імунітет, а захворіти можуть навіть раніше вакциновані.
21 серпня головний санітарний лікар України Ігор Кузін повідомив, що було зафіксовано понад 26 тисяч випадків коронавірусу через поширення нового підвиду Omicron — FLiRT.
14 вересня в етері телеканалу КИЇВ24 лікарка-інфекціоністка Ольга Кобевко розповіла, що захворюваність на COVID йде на спад.