У Департаменті освіти і науки КМДА дали поради батькам столичних діток, які 1 вересня підуть на навчання. Про це повідомляє офіційний сайт КМДА.

Директор Департаменту Олена Фіданян порадила батькам щоранку перед виходом до садка/школи виміряти дитині температуру і перевіряти наявність симптомів респіраторних захворювань. У разі наявності останніх — залишати дитину вдома.

«Украй важливим є розуміння відповідальності кожного учасника освітнього процесу щодо особистого стану здоров’я та стану здоров’я членів своєї сім’ї… Безпека освітнього процесу – це колективна відповідальність освітян і батьків», – наголосила Олена Фіданян.

За словами чиновниці, всього освітні установи повинні напрацювати та мати в своєму арсеналі чотири моделі роботи закладу під час карантинних обмежень.

«Одного універсального рішення для всіх закладів освіти – садків, шкіл, закладів професійної, позашкільної чи вищої освіти – не існує… Підбирати форму організації навчання потрібно індивідуально, при цьому  враховуючи різні показники: від проектної потужності закладу освіти до рівня колективного здоров’я учасників освітнього процесу» — розповіла вона.

Фіданян уточнила, що організація навчання у столиці залежатиме від того, у якій карантинній зоні перебуватиме місто. Фахівці КМДА начебто врахували особливості освіти у столиці та карантинної зони, в якій опиниться Київ 1 вересня.

«Наші фахівці розглянули та запропонували різні моделі організації навчання. Ми врахували режимні моменти роботи закладу, такі як початок занять, прихід дітей до школи, кількість входів, кількість і розміри приміщень, поділ на групи, харчування тощо, а також моделі навчання, зокрема змішаного», – зазначила чиновниця.

За словами Фіданян, що сильнішими ставатимуть карантинні обмеження у Києві, то більше будуть розширюватись варіанти моделей змішаного навчання. Хоча очне навчання дітей залишається найбільш бажаним для киян: 70% учнів і 90% учителів обирають очну форму навчання, а 80% батьків категорично проти дистанційного навчання — повідомили в КМДА.

Фото: фейсбук