Про це повідомили у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

У штабі зазначили, що рідні полонених побоюються, що Росія віддасть на обмін лише тих полонених, чиє перебування в неволі підтвердив Червоний Хрест, а решту «залишать працювати на копальнях».

«Ризики дійсно є. Ми їх усі враховуємо. Усі кроки будуть зваженими й усвідомленими. Якщо вдасться домовитися про обмін «всіх на всіх», він очевидно відбудеться поетапно, а не в один день», – йдеться у повідомленні.

Також співробітниці МКЧХ нагадали, що офіційні підтвердження полону надходять від міноборони рф до центрального офісу організації у Женеві й звідти – до Національного інформаційного бюро України (НІБ).

«Відвідини й анкетування МКЧХ у місцях утримання є не офіційним, а фактичним підтвердженням полону: тоді Червоний Хрест повідомляє рідним, що людина жива і перебуває у неволі», – зазначає координаційний штаб.

Нагадаємо, що 26 квітня відбувся черговий обмін полоненими. Україна повернула додому 44 людини. Серед них – військові, прикордонники, нацгвардійці та моряки, які захищали Маріуполь, «Азовсталь», Херсонщину і билися з ворогом на сході.

Фото: відкриті джерела