Про це він сказав виданню Politico.

За словами Сака, Україна хоче отримати загалом від 40 до 50 F-16. Так вона сформує три або чотири ескадрильї для захисту свого неба від російських бомбардувань.

Київ заявляє західним лідерам, що потреба в сучасних літаках стала більш гострою після того, як у березні російські ВПС почали широко використовувати керовані плануючі бомби, які досягають цілей на більших відстанях. Наразі Україна не має змоги протидіяти літакам, які перевозять такі бомби.

«Всі розуміють, що ця тема назріла для обговорення. Ніхто не говорив, що це неможливо. Якщо порівняти з тим, що було три місяці тому, коли ми ще боролися за танки, то сьогодні всі говорять про коаліцію винищувачів – це дуже багатообіцяючий знак», – сказав Сак.

«Ми розуміємо, що наша протиповітряна оборона не буде повною без винищувачів F-16», – додав він.

Сак зауважив, що президент Володимир Зеленський хоче, аби питання бойових літаків було головним на порядку денному саміту G7 в Хіросімі й на саміті НАТО в Литві в липні.

За словами радника міністра оборони, український президент отримав «запевнення» від західних лідерів під час свого останнього європейського турне, що вони обговорять питання передачі Україні винищувачів F-16 найближчими днями.

Сак наголосив, що Британія, Італія, Франція і Німеччина не можуть запропонувати Україні літаки F-16, бо просто не мають їх на озброєнні. Проте він додав, що «вони мають важливий голос у міжнародній коаліції», і Україна хотіла б, аби вони заохочували таких союзників, як США й Туреччина, у яких такі літаки є.

Раніше ми вже розповідали, що Велика Британія не надсилатиме винищувачі до України. Це пояснюється тим, що українські військові хочуть отримати літаки F-16, і саме на них проводять навчання. Британці можуть запропонувати українській стороні власні винищувачі Typhoon, які українським пілотам довелося б освоювати, відтак було б втрачено час.

Фото: Відкриті джерела