Про це в ефірі КИЇВ24 розповіла засновниця школи Speak Ukrainian Інна Сопрончук, яка викладає в Оксфорді.
Потреба в українській мові буде зростати. Особливо після перемоги, коли сотні людей, тисячі людей з усього світу захочуть приїхати в Україну: чи її відбудовувати, чи допомагати розвивати нашу країну, економіку, відвідувати її, пізнавати. За увесь час наша школа навчила більше 800 студентів із 46 країн світу
Вона сказала, що у людей є дуже багато причин вивчати українську мову. Наприклад, українське коріння – коли вони мають родинний зв’язок з Україною.
Але після 24 лютого у людей сталося набагато більше причин. Іноземці почали вивчати українську мову, тому що вони приймали в себе українських біженців і хотіли знати мову на базовому рівні. Або також іноземці приїжджали в Україну волонтерити, допомагати, привозити гуманітарку, воювати за Україну. Тому причин вивчати українську мову дуже багато.
Також, за її словами, іноземцям дається українська важко, тому що це абсолютно інша група мов. І перше, що їх страшить – це кирилиця.
Це абсолютно інший алфавіт. Але вони доволі швидко навчаються. І їм не складно вилучити українську фонетику, тому що вона легка. Але їм дуже складно опанувати українську граматику. Особливо відмінки, дієвідміни. І також їм важко запам’ятати слова.
Фото: відкриті джерела