Про це йшлося у сюжеті КИЇВ24.

Киянин Олександр свій перший 3D-принтер купив заради розваги ще до повномасштабного вторгнення. Це була така собі іграшка для дорослого Та в сучасних реаліях цю забавку він перетворив на мінізавод із виробництва зброї.

«Я зрозумів, що можу застосувати свої інженерні навички в такому ділі, як 3D-друк для виготовлення і стабілізаторів для дронів, і власне, систем скиду. Ми робимо хвостики до припасів, яких є багато: це гранати відомі ВОГ, ВОГ17. Їх доволі багато, їх можна широко використовувати. Але вони заважкі і їм потрібна стабілізація, якщо ми хочемо влучати точно в ціль», – розповідає Олександр

Чоловік хотів служити в ЗСУ, оббивав пороги військкоматів, та через певні особливості здоров’я його не мобілізували. Згодом в мережі він знайшов спільноту, яка займається 3D-друком для ЗСУ. Одразу до них доєднався. І такий вид допомоги фронту, як виявилося, став не менш ефективним, ніж воювати з автоматом в руках.

З часом до Олександра почали звертатися з запитами на виготовлення не лише необхідних усім стабілізаторів для гранат, а й з більш ексклюзивними запитами.

«Є люди з відповідною спеціалізацією, які модифікують кастомні боєприпаси, які несуть дрони. З полегшеним корпусом. Там не використовується в елементах конструкції метал. Лише пластик. Тому дрони можуть взяти більше припасів. Відповідно більшої потужності нанести шкоду», – пояснює він.

Нині на потреби ЗСУ у Олександра працює вже не один принтер. Із пластику Олександр вже друкує не лише мініавіабомби. А й саму авіацію, вірніше — безпілотники. Він ексклюзивно показав перший літак надрукований з пластику на своїх принтерах.

«В процесі виробництва немає людських годин, тобто не треба щось руками різати, клеїти, зварювати. МИ віддаємо це принтеру, і принтер виготовляє. По-друге, можливе виготовлення більш легких, більш складних з інженерної точки зору конструкцій, в яких підсилювальні елементи інтегровані буквально з корпусом. Таким чином знижена вага», – розповів Олександр.

Олександр не лише сам друкує, а й закликає долучатися до народного оборонпрому всіх, хто має 3D-принтери. Адже скиди, стабілізатори, та й самі дрони створені з пластику — бережуть життя бійців. Початківцям можуть допомогти з моделями, які найбільш необхідні на фронті.

Олександр Храпач