Чим він такий цікавий, йшлося у військовому блозі Андрія Стельмаха на КИЇВ24.

Німецький концерн Рейнметал передає Україні розвідувальні дрони на суму кілька десятків мільйонів євро. Такі системи це останнє слово у безпілотній авіаційній розвідці. Він виявляє та класифікує об’єкти в режимі реального часу. А за потреби може і вразити цілі.

Luna – це безпілотна розвідувальна система. Перші дрони вийшли у світ в 2000-му році. Їх основне призначення це розвідка ворожих цілей, та коригування вогню. Базова версія мала злітну вагу у 40 кілограм і розмах крила трохи більш як 4 метри. Україні ж обіцяли передати останню версію Luna NG. Її представили на оборонній виставці у червні минулого року.

«В першу чергу це розвідувального типу БПЛА. Його призначення це проведення розвідки, яку він здатен проводити на відстані до 100 кілометрів і більше. Саме це його і відстань оперативної зони», –  розповів військовий оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко.

Дрон, за даними розробників, має легку і стабільну конструкцію фюзеляжу. Його конструкція дає змогу працювати безпілотнику у складних умовах. Luna NG має розмах крил в понад 5 метрів, злітну вагу у 100 кілограмів. А в повітрі безперервно працює до 12 годин.

«Він може нести вагу до 100 кілограмів, таким чином на нього можна як доповнення встановити ще якесь обладнання, розвідувального характеру або встановити якесь обладнання іншого характеру. Наприклад ударного», – каже експерт.

Як бойовий БПЛА його називають Combat Drone. На нього, як експеримент, у квітні цього року німці встановлювали боєприпаси мультикоптери ізраїльського виробництва. Вдалось прикріпити до 8 таких дронів камікадзе. Саме цю зброю використали, бо невеличкі дрони камікадзе – високоточні. Україні таку версію не надішлють, через заборону Ізраїля на постачання зброї.

Комплекс складається з двох наземних станції управління та 5 безпілотників, які обладнані електрооптичними датчиками. Їх запускають з катапульти. А приземляють дрон парашутом або сіткою. Швидкість польоту дрона коливається від 80 до 150 кілометрів на годину.

Маршрут польоту задає оператор і його можна змінювати впродовж роботи. Дальність зв’язку з оператором до 300 кілометрів. Під час польоту дрон може вимикати двигун і перебувати у повітрі не залишаючи акустичних сигналів. Що унеможливлює його помітність для ворожих радарів. Також непомітним БПЛА робить і висота польоту у 5 кілометрів.

«Дуже цікаво, що російські окупанти не мають в наявності відпрацьованих перехоплень цього БПЛА, тому я не виключаю, що навіть залучення радіоелектронних комплексів РЕБ може не дуже себе ефективно проявити з самого початку», – каже Коваленко.

Також Luna NG забезпечує зв’язком площу над якою він пролітає. А може і навпаки заглушити його. Особливо у противника. Або ж підслухати їхню розмову.

Він може здійснювати з’єднання між підрозділами, забезпечувати зв’язок, може зв’язувати підрозділи з командним пунктом, забезпечувати мережею LTE. Це рівень 4G. Він може користуватися супутниковим зв’язком. Таким чином він може під’єднуватись до супутникового зв’язку та передавати дані.

Система доволі компактна і вміщується у звичайну автівку. Це дозволяє її швидко перевозити з місця на місце. Операторам навчитись керувати таким комплексом нескладно. В ньому є програмне забезпечення, яке планує місії та аналізує дані.