Про конфліктну ситуацію, йшлося у сюжеті КИЇВ24.
На вулиці Шептицького місцева мешканка Катерина скаржиться, що по одному зі стояків у її під’їзді вже другий місяць немає газу. Газ відімкнули не через заборгованість, розповідає жінка.
«Сказали що будуть ремонтні роботи, газ виключили, ремонт провели і газу по сьогоднішній день немає. Вони вимагають, що ми підписуємо з ними договори, вони самі встановлюють, які їм заманеться ціни, а ми будемо оплачувати це все. Я вважаю, що це злочинна змова під час війни – таке зробити людям», – наполягає Катерина.
Так само, під приводом ремонтних робіт, співробітники “Київгазу” позбавили газопостачання десятки будинків по всьому місту. Від мешканців вимагають того самого – технічного обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Посилаються на
Правила безпеки систем газопостачання.
«Оператор Київгаз не має права починати роботи із пуску газу у разі, якщо балансоутримувач не забезпечує технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання, оскільки це може призвести до повторної аварійної ситуації», – кажуть у «Київгазі».
Та люди в першу чергу нарікають на міську владу.
Звинувачення не за адресою запевняють в КМДА. Кажуть, закон дійсно вимагає від мешканців багатоповерхівок самотужки дбати про свої внутрішньобудинкові газові мережі. І передбачає інструмент — типовий договір на такі фахові послуги. Але цього документу й досі немає.
Зволікання профільних енергетичних відомств рикошетить не лише у побутових споживачів, а й у місцеву владу, пояснює народний депутат Олексій Кучеренко.
«Недопрацювання мінітерства і НКРЄКП зробило заручниками як завжди місцеву владу. Дійсно має типовий договір зробитися, порядок, як розрахуватися. Вони цього свідомо не роблять вже 4 роки. Пояснюю чому — бояться підвищення цього тарифу. Люди точно не винні в цій ситуації, це не спрацювали чиновники уряду, в першу чергу», – каже депутат.
В АТ “Київгаз” знімають із себе провину за стражання людей, яких позбавили газопостачання. Теж кивають на профільні відомства.
«НКРЕКП не затвердила договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем та не встановила граничні рівні вартості на послуги. Міністерство енергетики не затвердило Порядок обслуговування систем газопостачання у багатоквартирному будинку. Це робить неможливим приєднання до договору», – наполягають в АТ “Київгаз”.
Подібні конфлікти між мешканцями та газорозподільними компаніями розгораються в багатьох містах України. Зокрема в Кривому Розі. Там мешканці одного із будинків по вулиці Каткова 27 місяців жили без газу. Навіть оголошували голодування. Постачання зрештою поновили в серпні цього року. Через рішення суду, яке набрало законної сили.
Тривале зволікання АТ “Дніпропетровськгаз” із відновлення газопостачання в будинку суд назвав незаконною бездіяльністю. Цю судову практику тепер хочуть брати на озброєння і кияни.
«До суду всі ці документи зараз збираємо, і будемо подавати колективний масовий позов на “Київгаз”», – каже Катерина.
Оксана Опришко