Про це повідомила її пресслужба, а також голова правління Нафтогазу Олексій Чернишов в інтервʼю енергетичному консалтинговому агентству ICIS.

“Офіційний вихід з дефолту за єврооблігаціями 2022/26 дає можливість нам розглядати нове фінансування плану капітальних інвестицій розвитку групи. Цьому передувала велика робота з інвесторами. Дякуємо нашим міжнародним партнерам за співпрацю та довіру”, – сказав голова правління Нафтогазу Олексій Чернишов.

Також НАК “Нафтогаз України” не планує продовжувати контракт на транзит газу з Росії після закінчення терміну його дії в кінці 2024 року. Однак, можливо, доведеться враховувати потреби Європи в постачанні блакитного палива.

“Ми не прагнемо продовження цього контракту, і це чітка заява, оскільки ми не прагнемо його продовжувати прямо зараз, поки Україна перебуває у стані війни з Росією. Ми обслуговуємо цей транзит лише як послугу нашим партнерам з ЄС, щоб не позбавити їх основних потреб у газі взимку”, – сказав Олексій Чернишов.

Чернишов зазначив, що Нафтогаз як організатор транзиту не виграє від поточних домовленостей, оскільки Росія транспортує набагато менше, ніж вона повинна робити за своїми контрактними зобов’язаннями.

Однак він додав, що якщо європейські компанії вимагатимуть продовження транзиту, попри те, що ЄС встановив дату припинення російського газу до 2027 року, Нафтогаз попросить знайти рішення, включно з поточною відмовою Газпрому платити за договірні умови.

2019 року Нафтогаз розмістив три випуски єврооблігацій: трирічні на $335 млн під 7,375%, п’ятирічні на 600 млн євро під 7,125%, семирічні на $500 млн під 7,625%.

Влітку 2022 року Нафтогаз України не здійснив виплату за своїми єврооблігаціями, допустивши дефолт. У заяві компанії, яку тоді очолював Юрій Вітренко, стверджувалося, що вона мала гроші, щоби розрахуватися з бондхолдерами, але Кабінет міністрів не дозволив цього зробити.

У серпні 2022 року НАК домовилася з власниками єврооблігацій, термін погашення яких наставав у липні 2024 року, про відтермінування виплат на 2026 рік.

Протягом весни-літа 2023 року компанія домовилася з бондхолдерами та урядом України про реструктуризацію решти прострочених облігацій.

Власникам дефолтних євробондів-2022 на $335 млн, які Нафтогаз мав погасити ще минулого року, компанія запропонувала виплатити 5% основної суми боргу, прострочені відсотки, прострочений торішній платіж та додаткові відсотки.

50% решти основної суми боргу Нафтогаз має сплатити у липні 2024 року, ще 50% – у липні 2025 року. Відсотки, які потрібно сплатити в січні 2024 року, буде відкладено до липня 2024 року з можливістю їх капіталізації, а ставка за євробондами-2022 після реструктуризації зросте до 7,65%.

Власникам євробондів на $500 млн з погашенням у 2026 році компанія запропонувала виплатити 0,5% основного боргу за згоду на реструктуризацію. За її умовами Нафтогаз зможе погасити цінні папери рівними частинами у листопаді 2027 року та у листопаді 2028 року. Виплата відсотків відновиться у 2024 році.

Зазначимо, у червні 2023 року Нафтогаз запустив процедуру примусового стягнення $5 млрд з Росії. 19 вересня Нафтогаз повідомив, що Україна достроково заповнила сховища газом до цільового рівня 14,7 млрд куб. м.

Фото: ФБ