Про це повідомила пресслужба Національного банку України.
Було скасовано рішення, ухвалені раніше Окружним адміністративним судом міста Києва від 18 квітня 2019 року. Ці рішення задовольняли позови щодо протиправності виведення Приватбанку з ринку за участю держави.
Начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук зазначив, що повернення Приватбанку колишнім власникам є неможливим.
Сьогодні, через 6 років, суд підтвердив неможливість повернення ПриватБанку колишнім власникам, на докапіталізацію якого держава витратила понад 155 мільярдів гривень.
В НБУ підкреслили, що виведення неплатоспроможного Приватбанку з ринку обґрунтовано та здійснено відповідно до чинного законодавства. Рішення про націоналізацію підтримувала Рада національної безпеки і оборони та уряд, маючи на меті забезпечення фінансової стабільності та захист коштів громадян.
Націоналізація Приватбанку
30 жовтня 2023 року ПриватБанк домагався в Центральному апеляційному господарському суді скасування заборони банку накладати арешт на власні АЗС. Орендарі заборгували держбанку понад 10 мільярдів гривень. Суди заборонили фінустанові отримувати контроль над майном шляхом звільнення АЗС від сторонніх осіб та розпорядження ними. Через те, що кошти за АЗС отримували треті особи.
Нагадаємо, що в грудні 2016 року уряд України, за пропозицією Нацбанку й акціонерів Приватбанку, на той час: Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію Приватбанку. Банк перейшов у власність держави та було виявлено, що на його докапіталізацію витратили понад 155,3 мільярда гривень. Ексакціонери оскаржували це рішення в усіх можливих закордонних та українських судових установах.