Про це сказав речник Пентагону Пет Райдер на брифінгу.

Нині доступні приблизно 4,8 млрд доларів, пов’язаних зі спеціальними президентськими повноваженнями, і є 1,1 млрд доларів наявних ресурсів, доступних для поповнення запасів США

Відомо, що спеціальні президентські повноваження (Presidential Drawdown Authority) дозволяють передавати зброю з американських запасів.

Райдер додав, що без схвалення додаткового фінансування Пентагон не зможе надати Україні важливу безпекову допомогу, необхідну для захисту. І США зможуть досягнути межі, коли будуть неспроможні зберігати нинішній рівень підтримки безпеки України.

Речник Пентагону зауважив, що рішення про витрати залежатимуть від багатьох факторів, зокрема це нагальні потреби України, наявність озброєння та здатність США поповнювати свої ресурси.

Також Райдер сказав, що Міноборони США закликає Конгрес схвалити додаткове виділення коштів для України.

Конгрес США уже виділив $111 млрд на допомогу Україні, включно з $67 мільярдів на фінансування військових закупівель, $27 мільярдів на економічну та цивільну допомогу та $10 млрд на гуманітарну допомогу.

Однак директорка відділу управління та бюджету Білого дому Шаланда Янг заявила, що вся ця допомога, окрім приблизно 3% військового фінансування, буде вичерпана до кінця року.

Новий пакет Байдена на $106 млрд передбачає $61 млрд для України, здебільшого для закупівлі зброї у США, та $14,3 млрд для Ізраїлю, що включає $10,6 млрд на зброю. Також є майже $14 млрд на безпеку кордонів самих Сполучених Штатів і допомогу Азійсько-Тихоокеанському регіону.

Тим часом Палата представників, яку контролює Республіканська партія, ухвалила окремий пакет допомоги для Ізраїлю, який веде війну з ХАМАСом у Секторі Гази, тоді як Білий дім стверджує, що потрібно допомогти обом країнам.

До цього республіканці вже двічі відмовлялися внести військову допомогу Україні в тимчасові законопроєкти про витрати, щоб забезпечити фінансування американського уряду цієї осені.

Нагадаємо, голова Офісу Президента України Андрій Єрмак закликав Конгрес США якнайшвидше проголосувати щодо пакета допомоги Україні, оскільки відтермінування надання американської допомоги нестиме небезпеку того, що Україна програє війну з Росією.

Нагадаємо, у вівторок, 5 грудня, лідер сенатської більшості Чак Шумер призначив перше процедурне голосування щодо додаткового пакета допомоги на 106 мільярдів доларів, запропонованого президентом Джо Байденом для України, Ізраїлю, країн Індо-Тихоокеанського регіону та для гуманітарних цілей в Газі.

Проте, спікер палати представників Сполучених Штатів Америки Майк Джонсон погрожує відмовитись від підтримки нового фінансування допомоги Україні, якщо Білий дім не погодиться посилити безпеку кордонів.