Детальніше про нього розповів в ефірі КИЇВ24 авіаційний експерт Костянтин Криволап.
Він може на себе брати системи навігації, і за собою вести ще таких 9 дронів. Так реалізується концепція рою з дронів. Він ближчий до Шахеда, бо несе те ж бойове навантаження. І якщо його ще й продути в трубі, то може бути збільшена дальність – не 750-900 км, а ще 200-300 км за рахунок аеродинаміки. Більшість наших дронів росіяни “душать” РЕБом. А цей РЕБом не задушиш
Він пояснив, що цей дрон не користується супутником, якщо переключився. Його інерційна система працює незалежно від РЕБ. РЕБ впливає на GPS і зв’язок. Крім того, він може переключитися на останній фазі на відеоканал, і тоді стає великим FPV-дроном, який може влучати по рухомих цілях.
Його зовнішній вигляд не має ніякого значення. Він злетів, долетів і впав. Його інсування скінчилося. Треба сказати “дякую” двом військовим пенсіонерам – один із Австралії, інший з Британії, та українському конструктору, який зміг це зібрати докупи. Зі всього того, що було запропоновано останнім часом, це найкраща конструкція. Його дуже важко побачити за допомогою РЛС. У нього система наведення, яка переключається у разі подавлення РЕБ
Експерт пояснив, що новий дрон може візуалізувати свій маршрут по картах, які закладені у нього до польоту. Її не можна буде збити антидроновою рушницею чи подавити РЕБ. Вартість доставки одного кілограма вибухівки на 1 км найнижча серед усіх наших дронів.
Раніше повідомляли, що більшість безпілотників, які використовують військові ЗСУ, виробляються в Україні. Через імпорт прибуває нині лише кілька моделей.