Про це експерти ISW написали у своєму звіті.
В Інституті вивчення війни вважають, що високопоставлені російські чиновники можуть бути зацікавлені у тому, щоб показати Росію як країну, яка дотримується гуманітарних та інших правових принципів.
Також, у звіті зазначають, що бажання запустити нову інформаційну кампанію може бути пов’язане з тим, що за останні кілька тижнів відбулася ціла серія інцидентів, коли російські війська використовували українських полонених солдатів і офіцерів для явних порушень Женевської конвенції про військовополонених, у тому числі використали їх в активних бойових діях як живий щит, показові страти та ін.
Отже, вибір часу для обміну може бути частиною нової інформаційної кампанії.
Обмін військовополоненими 3 січня
3 січня Президент України Володимир Зеленський оголосив, що з російського полону в Україну повернулися понад 200 українських військовослужбовців і цивільних осіб, зокрема військовослужбовці Збройних сил України, Національної гвардії, Військово-морських сил та Державної прикордонної служби.
Серед повернутих — 182 особи солдат, які мали офіційний статус військовополоненого, підтверджений через Міжнародний комітет Червоного Хреста та 48 українських бійців, які досі вважалися зниклими безвісти та мали статус “пошук особи”.
Більшість звільнених чоловіків – 225 осіб, та ще п’ять жінок.
Відзначається, що до рядового та сержантського складу належать 213 осіб, одинадцятеро – офіцери.
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець зазначив, що багато українських військовополонених воювали й потрапили в полон на острові Зміїний і в Маріуполі, припускаючи, що ці солдати перебували в російському полоні майже два роки.
Міністерство оборони Росії заявило, що 248 російських військовослужбовців повернулися до Росії в рамках обміну, і, зокрема, подякувало Об’єднаним Арабським Еміратам за їхню роль у посередництві в цьому обміні.