Про це повідомив голова Міністерства внутрішніх справ Ігор Клименко.

При цьому, зазначив Клименко, ініціатива не в поліцейських, а в уповноважених працівників ТЦК.

«Початково протокол про порушення ухилянтом обліку має складати представник ТЦК, а вже потім, коли цей ухилянт намагається змінювати місце проживання, ухиляється від мобілізації в ЗСУ, тоді ТЦК повідомляє про це органи Національної поліції, і поліція в рамках кримінального провадження розслідує такі факти», — наголосив очільник МВС.

Провадження відкривають за статтею 336 (Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період) Кримінального кодексу України.

Увечері 25 грудня 2023 року Уряд вніс до Парламенту законопроєкти № 10378, № 10379. Перший документ передбачає зміни до мобілізації та проходження військової служби, а другий — посилення відповідальності за військові правопорушення.

Якщо законопроєкт про мобілізацію ухвалять без вагомих змін, то всі чоловіки від 18 до 60 років матимуть 30 днів, щоб звернутися до ТЦК, уточнити свої дані, місце проживання тощо. Вони також будуть зобов’язані носити при собі військово-облікові документи й показувати їх на вимогу працівників ТЦК чи поліціянтів.

Верховна Рада України зможе проголосувати за законопроєкт про зміну правил мобілізації в лютому-березні 2024 року.Про це в етері телеканалу “Київ24” розповів народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Юрій Камельчук.

19 грудня на пресконференції, присвяченій підсумкам року, Володимир Зеленський повідомив, що військове командування має потребу у додатковій мобілізації близько 400 000 — 500 000 тисяч людей.

Видання Reuters зазначає, що Уряд України намагається заохотити сотні тисяч українців мобілізуватися до ЗСУ посиленим контролем і збільшеними штрафами. Та експерти вважають, що законопроєкт потребує доопрацювання.