Про це заявила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова під час телемарафону.

В рамках того законодавчого поля, яке існує на сьогодні, я, відверто, такої можливості не бачу.

Катерина Рожкова наголосила, що на сьогодні будь-яка інформація, яка є в банках і стосується кожної конкретної особи, може розкриватися в більшості випадків за рішенням суду. Тобто окремі правоохоронні органи мають більше можливостей, але все ж таки вони не безмежні навіть для них.

Хоча банки мають багато інформації про клієнтів, людину можна за номером телефону відслідкувати, не обов’язково дивитися в картку і де відбувалися транзакції. Я сподіваюся, що до цього не дійде.

Перша заступниця зазначила, що Україна позиціонує себе як цифрову країну, яка має Дію, де майже всі зареєстровані ідентифіковані.

Тому я не думаю, що нам слід вдаватися до таких фінансових репресій. Мають бути задіяні інші механізми.

Мобілізація в Україні: що відомо

Увечері 25 грудня 2023 року Уряд вніс до Парламенту законопроєкти № 10378, № 10379. Перший документ передбачає зміни до мобілізації та проходження військової служби, а другий — посилення відповідальності за військові правопорушення.

Якщо законопроєкт про мобілізацію ухвалять без вагомих змін, то всі чоловіки від 18 до 60 років матимуть 30 днів, щоб звернутися до ТЦК, уточнити свої дані, місце проживання тощо. Вони також будуть зобов’язані носити при собі військово-облікові документи й показувати їх на вимогу працівників ТЦК чи поліціянтів.

Верховна Рада України зможе проголосувати за законопроєкт про зміну правил мобілізації в лютому-березні 2024 року. Про це в етері телеканалу “Київ24” розповів народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Юрій Камельчук.

19 грудня на пресконференції, присвяченій підсумкам року, Володимир Зеленський повідомив, що військове командування має потребу у додатковій мобілізації близько 400 000 — 500 000 тисяч людей.

Видання Reuters зазначає, що Уряд України намагається заохотити сотні тисяч українців мобілізуватися до ЗСУ посиленим контролем і збільшеними штрафами. Та експерти вважають, що законопроєкт потребує доопрацювання.

4 січня на засіданні профільного комітету Верховної Ради розглядали законопроєкт про мобілізацію. Крім депутатів, на засіданні були присутні Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний і Міністр оборони Рустем Умєров.