Він зауважив, що купувати деталі для дронів гуртом набагато вигідніше, ніж поодинці. Тому збирати їх самостійно у себе вдома — не вигідно.

Існуючі виробники замовляють оптом у Китаї. Людина, котра збиратиме дрон у себе вдома, купуватиме комплектуючі на відкритому ринку, тому вартість такого дрона буде на 20-30% вища. Це буде неконкурентною пропозицією.

Сергій Флеш пояснив, що для того, щоб почати збирати у себе дрони, потрібно зробити інвестицію – закупити обладнання, базові інструменти, деталі для створення першого дрона.

Хоча б на один. Це 15-16 тисяч гривень. Плюс інструменти ще 10 тисяч. Не кожен може зараз знайти таку можливість.

Ще одною істотною проблемою є якість дронів, що будуть виготовлені ентузіастами у домашніх умовах.

У нас деякі виробники гоняться за кількістю, яка передує якості. Тому те, що люди збирають самі, я боюсь, щоб потім не довелося витрачати ресурси, щоб ці дрони перевіряти та перелаштовувати. Організація та посил правильні. Але, почуйте, у нас немає проблеми з людьми та площами. Немає жодного тижня, щоб мені не перетелефонував керівник великого підприємства і не запропонував 500 людей, підземні цехи й збирати там дрони. У нас є проблема з інвестиціями та комплектуючими.

Нагадаємо, що Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров закликав українців долучитись до проєкту складання FPV-дронів вдома.