Про це повідомляє пресслужба ДБР.

Вчора проводилися низка невідкладних обшуків, щоб знайти й затримати членів злочинного угруповання, в тому числі родича львівського бізнесмена. На жаль його поки не знайшли, але підозра в шахрайстві та участі в злочинному угрупованні йому оголошена в установленому законом порядку, — розповіла радниця ДБР Тетяна Сапьян.

За її словами, сина бізнесмена оголошено в розшук та додала, що кордон він офіційно не перетинав. Сьогодні ж у ДБР очікували, що суд обере запобіжний захід Ігорю Гринкевичу.

Розкрадання на мільярд: що відомо про скандал навколо родини Гринкевичів

Нагадаємо, що 9 січня Міністерство оборони України розірвало контракти з компаніями сім’ї Ігоря Гринкевича. Він був одним з найбільших постачальників Міноборони.

Однак пізніше стало відомо, що у Міноборони залишився один контракт з компаніями, афілійованими із сімʼєю львівського бізнесмена. Він стосується постачань харчування військовим.

Рішення було прийнято після того, як 29 грудня 2023 року Державне бюро розслідувань затримало на хабарі львівського бізнесмена, одного із найбільших постачальників Міністерства оборони України. Він пропонував 500 тисяч доларів одному з керівників Головного слідчого управління ДБР за сприяння у поверненні майна, вилученого в підконтрольних йому компаній.

Бюро також порушило кримінальне провадження за фактом оборудок із закупівлями одягу й білизни для ЗСУ. Компанії львівського бізнесмена виграли 23 тендери на постачання Міністерству оборони одягу більш ніж на 1,5 млрд грн.

Слідство встановило, що до виконання оборонних замовлень були залучені підконтрольні бізнесмену підприємства, які раніше займалися будівництвом і не мали належних виробничих, складських й інших потужностей для виготовлення та зберігання речового майна. Тобто вони фактично купували товар і перепродували його Міноборони або просто контракт зривався. Це завдало державі збитків на 1,2 млрд грн.

Після цього український журналіст Євген Плінський заявив, що син Ігоря Гринкевича Роман Гринкевич «зароблені на корупційному підряді Міноборони гроші «вкладав» у свою дівчину, українську художницю Соню Морозюк». Він дарував їй коштовні подарунки.

Після скандалу в мережі Морозюк тиждень не коментувала те, що відбувається, закривши свою сторінку в Instagram, але потім заявила, що знайома з Романом Гринкевичем лише п’ять місяців і не знала, як він заробляє гроші. Морозюк запевняє — «якщо звинувачення на адресу Романа виявляться правдою, то вона не зможе бути з ним разом».

А вже 17 січня працівники ДБР повідомили про підозру львівському бізнесмену, одному з найбільших постачальників Міністерства оборони України, та членам злочинної організації, які завдали державному бюджету України збитків на майже мільярд гривень.

Разом з цим міністерство оборони ухвалило рішення розірвати останній контракт на постачання харчів для війська з однією з компаній Гринкевича.

Крім того, художниця Соня Морозюк повідомила, що не виходитиме заміж за сина фігуранта корупційного скандалу, а його подарунки продасть на користь ЗСУ.