Ні в якому разі не можна робити так, як роблять наші вороги – створювати спецзагони типу “Шторм-Z” або, як було у “вагнерівців”, коли із “зеків” створюються певні групи, і там діють свої внутрішні закони. Такого бути не може, – сказав Захаров в ефірі телеканалу КИЇВ24.
За його словами, така схема убезпечить від ризиків. «Навіть якщо піде 5% від тих, хто відбувають покарання. Це близько 2000 осіб. Їх не так багато», – додав Захаров.
Він також зазначив, що в Україні не так багато засуджених, які відбувають покарання. Але є ще велика кількість тих, хто має судимість. «Раніше набагато більше позбавляли волі, і раніше кількість засуджених була набагато більша. Тому серед тих, хто вже відбував раніше покарання та має непогашену судимість, можна теж набирати. Але там відсоток, які захочуть йти воювати, ще набагато менший, ніж серед тих, хто зараз відбуває покарання. Тому йдеться про всього кілька тисяч осіб», – пояснив Захаров.
Раніше, у червні 2023 року, президент України Володимир Зеленський підписав указ про звільнення від кримінальної відповідальності за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації у разі добровільного вступу до лав ЗСУ.
Народна депутатка Мар’яна Безугла на своїй сторінці у Facebook повідомила, що у Верховній Раді запропонували мобілізовувати ув’язнених. Цього разу вона заявила, що, ймовірно, таке станеться після того, якщо буде ухвалений відповідний законопроєкт.
«В законопроєкт додано можливість мобілізації увʼязнених і судимих. Розподіл до підрозділу – за згодою командира. Також розробляється варіант підрозділів із тих, хто відмовляється виконувати завдання у складі звичайного лінійного батальйону, наприклад. Ці підрозділи можуть виконувати особливі завдання від бойових до інженерних тощо. Пишіть пропозиції, ідеї в коментарях», – написала в соцмережі Безугла.