Про це пише Reuters.
При цьому джерела агентства зазначають, що розбіжності сторін щодо реалізації призупинення бойових дій все ще залишаються.
Повідомляється, що спочатку у ХАМАС пропонували запровадити режим припинення вогню на кілька місяців, проте наприкінці грудня сторони погодили паузу на місяць. При цьому, згідно з шістьма джерелами, бойовики відмовилися від подальших переговорів, доки не будуть узгоджені наступні умови припинення вогню.
Своєю чергою, влада Ізраїлю наполягала на «поетапній угоді» – припинення вогню в період поступового звільнення заручників, у ХАМАС же вимагають домовленості про постійне припинення вогню в обмін на звільнення полонених. За даними деяких джерел, бойовики побоюються, що армія Ізраїлю відновить бойові дії, коли вдасться звільнити всіх цивільних осіб з полону.
Операція Ізраїлю у Секторі Гази
7 жовтня 2023 року відбувся трагічний напад бойовиків ХАМАСу на півдні Ізраїлю, внаслідок якого загинуло близько 1 400 людей, переважно цивільних осіб. Внаслідок цієї атаки, ХАМАС захопив понад 240 людей в заручники, вивізши їх до Сектору Гази. Як відповідь на ці дії, Ізраїль розпочав серію бомбардувань Гази, а 25 жовтня запустив наземну військову операцію з метою повного знищення ХАМАСу.
Під час цієї операції, ізраїльські сили ліквідували понад 7 тисяч бойовиків ХАМАСу. Проте, за словами Цахі Ханегбі, голови Штабу національної безпеки Ізраїлю, фактична кількість може бути значно вищою, оскільки багато терористів можуть переховуватися під завалами зруйнованих будівель або у підземних тунелях.
Згідно з даними санітарної служби, контрольованої ХАМАС, у Секторі Гази внаслідок ізраїльської операції загинуло понад 20 тисяч людей. Ці дані включають як цивільних, так і можливих бойовиків, але незалежне підтвердження цих цифр недоступне.
Під час тижневого перемир’я, яке розпочалося 24 листопада, Ізраїль зміг звільнити понад 100 заручників. Своєю чергою, в обмін на це, Ізраїль звільнив приблизно 240 палестинських в’язнів.