Про це посилаючись на джерела в індійському уряді пише видання Reuters.
Найбільший у світі імпортер озброєнь поступово переорієнтовується на Захід, оскільки Сполучені Штати прагнуть зміцнити зв’язки в Індо-Тихоокеанському регіоні, сподіваючись стримати зростання Китаю.
Як зазначає Стокгольмський міжнародний інститут дослідження проблем миру, за останні два десятиліття Росія забезпечила 65% закупівель зброї в Індії на суму понад 60 мільярдів доларів.
Нандан Уннікрішнан, експерт з питань Росії в аналітичному центрі Observer Research Foundation в Нью-Делі наголосив, що Індія навряд чи підпише будь-яку велику військову угоду з Росією, оскільки “це було б червоною лінією для Вашингтона”.
У виданні наголосили, що Росія публічно закликала Індію посилити оборонні зв’язки, але прем’єр-міністр Нарендра Моді зосередив свою увагу на внутрішньому виробництві з застосуванням західних технологій.
Програма прем’єра “Make in India” спрямована на заохочення внутрішнього виробництва. За словами міністра оборони Індії, протягом наступного десятиліття країна планує витратити майже 100 мільярдів доларів на оборонні замовлення.
Орієнтуючись на пріоритети програми, Індія і США планують “прискорити” технологічне співробітництво і спільне виробництво в галузі оборонної промисловості.
Однак, експерт з питань Євразії державного Інституту оборонних досліджень і аналізу ім. Манохара Паррікара Свасті Рао зазначив, що “багатовекторність Індії продовжиться, щоб підтримувати зв’язки з Росією і балансувати з Заходом, але це не буде рівномірним розподілом”.
Нагадаємо, що 10 січня стало відомо, що індійські державні нафтопереробні підприємства Indian Oil Corp та Bharat Petroleum Corp прагнуть збільшити імпорт сирої нафти з Саудівської Аравії. Це відбувається на тлі скорочення закупівель Нью-Делі російської нафти.