Про це йдеться у розслідуванні The Washington Post.
Журналісти встановили, що з січня 2023 року I Machine Technology імпортувала до РФ складне обладнання на суму понад 20 мільйонів доларів. Згідно з документами, обладнання було надіслане 63 окремими партіями.
Машини з комп’ютерним керуванням використовуються для складного й точного виробництва, яке є критично важливим у багатьох галузях промисловості, включаючи виробництво зброї.
Компоненти, виготовлені в Тайвані, становили практично весь імпорт російської компанії за перші сім місяців минулого року, тоді як продажі компанії за цей період припадали переважно на російську оборонну промисловість.
WP зазначає, що керівництво I Machine Technology намагалося, зокрема, спрямувати ці зусилля для забезпечення масового виробництва ударних дронів у РФ.
Ці поставки підкреслюють, що, попри санкції, російська оборонна промисловість залишалася міцною частково через лазівки в законодавстві та слабке застосування. Критично важливі товари продовжують надходити безпосередньо до Росії, а також через Китай та інші країни, які не беруть участі в обмеженнях, включаючи, у цьому випадку, товари, які походять із Тайваню.
Раніше про таємну співпрацю Росії з Тайванем писали й такі видання, як The Insider та the Reporter. Вони провели спільне розслідування, у ході якого виявили, що попри пряму заборону на експорт такої продукції, Росія може закуповувати продукцію через треті країни. В основному паралельний імпорт відбувається через Туреччину, або Китай.
З березня до вересня 2023 року Росія імпортувала щонайменше 193 обробні центри тайванського виробництва загальною вартістю майже 29 мільйонів доларів.
Паралельний імпорт приносить надвисокі доходи як посередникам, так і компаніям виробникам.
Наприклад верстат вартістю у посередників у третіх країнах від 60 до 180 тисяч доларів продали російському виробнику крилатих ракет і космічної техніки Корпорація «Комета» в Москві вже за 1 мільйон доларів.