Про це пише видання DW.

Очікується, що у 2024 році в конференції візьмуть участь близько 50 лідерів країн та 100 міністрів. На неї зазвичай запрошують високопосадовців, які ухвалюють рішення з політики безпеки, для обговорення поточних і майбутніх викликів.

Однак як зауважив очільник форуму Крістоф Гойсген, днями президент Росії Володимир Путін заявив, що не готовий вести переговори з чинним урядом України.

Іншими словами, серйозної готовності до розмови немає

Він додав, що, за словами представників урядів Німеччини і США, Іран також не зацікавлений в проведенні переговорів.

Тому від обох цих країн у форумі братимуть представники неурядових організацій, а від Росії також – опозиційні політики. У 2023 році Гойсген дотримувався такого ж підходу до питання участі представників Росії.

“Хоча довгий час на конференцію було заведено запрошувати політиків усіх партій, представлених у Бундестазі, минулого року її організатори відмовились від такої практики, зокрема, не запросивши представників АдН… Такої ж позиції він дотримуватиметься щодо АдН і цього року. Також на форумі не буде представників новоствореної лівої популістської партії “Союз Сари Ваґенкнехт – здоровий глузд і справедливість” (Bündnis Sahra Wagenknecht – Vernunft und Gerechtigkeit, BSW)”, – йдеться у повідомленні видання.

Масовані ракетні атаки РФ

Наприкінці грудня та на початку січня росіяни двічі влаштовували на території України масовані ракетні атаки. Тоді за 5 днів окупати випустили по Україні щонайменше 500 ракет й ударних дронів.

Підготовка для такої атаки тривала декілька місяців, у які росіяни майже не обстрілювали мирне населення. Втім, видання The Wall Street Journal зазначає, що Росія може придбати балістичні ракети малої дальності в Ірану вже цієї весни.

Цей крок може посилити можливості російської армії в Україні та підірвати санкції Заходу.