Про це заявив голова комітету з розвідки Палати представників США конгресмен-республіканець Майк Тернер під час пресконференції у Києві.
За його словами, в США повністю підтримують фінансування підтримки України.
США повністю підтримують це фінансування. Ми віримо, що є переважна підтримка в Палаті представників та в Сенаті, і це буде зроблено, — заявив Тернер.
Водночас республіканець Френч Гілл зазначив, що опитування в США свідчать, що американці не хочуть перемоги Путіна в Україні.
Народ знає, що це погано не тільки для Європи, погано для народу України, суверенітету України, а й для світу… Ми не допустимо, щоб цю суверенну націю зруйнував російський ведмідь, який невпинно їсть, навіть коли він не голодний, — сказав Гілл.
Демократ Джейсон Крау зазначив, що мета їхнього приїзду – надіслати сигнал, що США підтримують Україну.
Ми підтримуємо Україну не тільки тому, що розуміємо, що захист свободи і демократії в усьому світі є американською цінністю, а ми підтримуємо Україну, тому що це також в інтересах Америки. З менше ніж 5% нашого річного оборонного бюджету ми допомогли Україні забезпечити стабільну і процвітаючу Європу. Ми допомогли Україні знищити понад половину російської армії. Ми допомогли Україні захистити наших союзників у НАТО, — наголосив він.
Нагадаємо, що у п’ятницю, 9 лютого, до Києва прибула двопартійна делегація американських конгресменів: до її складу увійшли як демократи, і республіканці.
Необхідна підтримка: що відомо про допомогу Україні від США
Сенат США підтримав під час процедурного голосування початок розгляду законопроєкту про підтримку України та Ізраїлю. Президент Володимир Зеленський заявив, що це «поганий день для Путіна», але до фінального рішення насправді ще далеко.
Наразі в Сенаті США відбуваються дебати щодо законопроєкту про допомогу Україні та Ізраїлю. За результатами дебатів в законопроєкт можуть бути включені правки, якщо так вирішать сенатори.
Своєю чергою, під час візиту до Вашингтону високопоставлені законодавці країн Північної Європи та Балтії висловили тривогу щодо відсутності терміновості та чіткої стратегії з боку Сполучених Штатів стосовно допомоги Україні.