Про це вона заявила у коментарі 24 Каналу.
Вона пояснила, що про плани ворога може свідчити активізація розвідки дронів. Вони збирають інформацію у прифронтовій території.
Ми бачимо, що потреба зібрати інформацію й активність впровадження цієї діяльності, можуть свідчити про те, що ворог готує черговий масований удар, — вказала Гуменюк.
Втім, Росія добре засвоїла урок зі знищенням «Цезаря Кунікова»: наразі вони тримають свої бойові кораблі ближче до Новоросійська.
Станом на 20 лютого йдеться про два кораблі, які відстежують ситуацію біля пунктів базування. Один корабель в Азовському морі контролює перехід через Керченську протоку, спостерігаючи за цивільним судноплавством.
І хоча наразі усі ракетоносії ворога заведені до пунктів базування, а погода не сприяє розгортанню ширшої групи кораблів у морі, шторми не такі критичні. За бажання, окупанти можуть вивести в акваторію як надводні, так і підводні ракетоносії.
Пізніше, у коментарі РБК-Україна, вона пояснила свої слова.
Мова йде про те, що якщо росіяни витримують паузу, то не виключено, що вони готуються до нової атаки. Зараз ми бачимо, що вони використовують точкові атаки. Зрозуміло, що зараз на тлі втрати літаків вони беруть паузу. Відповідно, можуть готувати масовану атаку, — каже Гуменюк.
Однак речниця зауважила, що така пауза в обстрілах не означає, що масштабна атака 100% відбудеться.
Нагадаємо, що остання масована ракетна атака РФ на Україну сталася у ніч на 15 лютого. Ймовірно, це стало помстою за знищення ВДК «Цезар Куніков».
Тоді у Росії з аеродрому Оленья, що у Мурманській області, злетіло кілька бомбардувальників Ту-95мс. О 04.30 стало відомо про загрозу пусків ракет, у південно-східних областях оголосили повітряну тривогу.
Водночас у Києві після масованої атаки РФ жертв та руйнувань не зафіксували. Сили ППО знищили всі ракети, які летіли на столицю.