Про це пише видання The Wall Street Journal.

Раніше Пентагон відмовлявся від передачі ATACMS, посилаючись на власні потреби. Проте ситуація змінилася, адже на озброєння американської армії надходять ракети нового покоління Precision Strike Missile.

Остаточне рішення про передачу ATACMS має прийняти президент США Джо Байден. За словами американських посадовців, він ще не визначився з цього питання.

Передача ATACMS може мати відчутний вплив на хід війни в Україні. Збільшення дальності ураження цілей дозволить українській армії знищувати склади боєприпасів, командні пункти та інші важливі об’єкти противника. Це може значно сприяти звільненню окупованих територій.

Однак, існують і ризики. Росія може розцінити передачу ATACMS як ескалацію конфлікту. Це може призвести до збільшення ймовірності обстрілів українських міст з боку Росії.

Важливо зазначити, що передача ATACMS – це лише один із можливих кроків у допомозі Україні з боку США. Американська адміністрація також розглядає інші варіанти, такі як надання Україні бойових літаків та систем протиповітряної оборони.

Ситуація на фронті динамічно змінюється, і Україні потрібна вся можлива допомога для того, щоб перемогти у цій війні. Передача ATACMS може стати важливим кроком на шляху до перемоги.

Деталі про ATACMS:

  • ATACMS – це система ракетної зброї “земля-земля”, що розроблена компанією Lockheed Martin.
  • Ракети ATACMS можуть запускатися з пускових установок M270 MLRS та HIMARS.
  • ATACMS мають різні модифікації з дальністю польоту від 165 до 300 км.
  • ATACMS можуть оснащуватися різними типами боєголовок, включаючи касетні, унітарні та термобаричні.