Ми чекаємо і хочемо отримати схвалення Європейської ради на найближчому засіданні (цього тижня – ред.) і віримо, що зможемо розпочати переговори про вступ у першій половині цього року
Його коментарі прозвучали після того, як минулого тижня Європейська комісія спрямувала країнам-членам ЄС проєкт переговорних рамок для переговорів про вступ України та Молдови.
Ми сподіваємося, що наші європейські партнери схвалять його без будь-яких додаткових поправок, як пропонує Європейська комісія… Президент (Євроради – ред.) Шарль Мішель назвав 2030 рік можливим цільовим роком для подальшого розширення ЄС, але ми зробимо все можливе для України, щоб це сталося раніше, одразу після нашої перемоги.
За його словами, Україна виконає своє «домашнє завдання» дуже швидко.
Я вважаю, що це займе у нас не більше двох років.
На запитання, чи не переймається він, що заявка зіткнеться з опором з боку низки держав-членів ЄС через великі витрати, Шмигаль відповів: «Україна принесе в ЄС набагато більше, ніж коштуватиме процес приєднання».
У нещодавньому звіті аналітичного центру Bruegel, а також у внутрішніх документах Євросоюзу, фінансові витрати на вступ України оцінюються у 110-136 мільярдів євро до семирічного бюджету ЄС, що становить приблизно 0,10%-0,13% від ВВП Блоку.
«Ми бачили звіти, але український ринок, Збройні сили України, українська сировина та критично важливі матеріали та інші сектори можуть принести набагато більше з точки зору безпеки та економічних вигод», – сказав Шмигаль.
Раніше також повідомляли, що у вівторок, 12 березня, Європейська комісія затвердила переговорну рамкупро вступ України до Євросоюзу. Відповідні пропозиції представлені Раді ЄС.
Нагадаємо, у понеділок, 11 березня, стало відомо, що Київ виконав усі рекомендації Єврокомісії, необхідні для затвердження переговорної рамки для вступу у ЄС.