Про це розповів авіаексперт та провідний науковий співробітник Державного музею авіації Валерій Романенко в етері КИЇВ24.
Вони обидві гіперзвукові, хоча«Кинджал» умовно гіперзвуковий. Чому? Бо він може летіти зі швидкістю звуку на максимальному відрізку, але коли в нього зупиняється двигун, він летить за інерцією і швидкість втрачає. Тобто на термінальному відрізку, коли він вже фактично падає, в нього вже швидкість — 4 махи. А це не гіперзвук. Гіперзвук починається з 5. У росіян, правда, з 4,5 починається, але це такі особливості національного характеру.
Експерт зауважив, що більшу частину відстані до цілі ракета «Кинджал» летить зі швидкістю 4,5 махи, тоді як «Циркон» долає її на гіперзвуковій швидкості практично до моменту влучення.
Він зберігає високу швидкість і через це його важче уразити. Там двоступенева система. Які там двигуни, невідомо, але чітко зрозуміло, що там твердопаливний двигун, який власне розганяє цей «Циркон», там має стояти прямоточний двигун, який працює до останнього моменту.