Як зараз там живуть місцеві, та на якому етапі перебуває відновлення, йшлося у сюжеті КИЇВ24.
21 березня росія вдарила балістикою по столиці. Уламки ракети впали на подвірʼя Володимира Олішевського у Гатному біля Києва. Бойова частина втрапила поруч із його будинком, зруйнувала повністю дах. Чоловік із дружиною ледве врятувалися.
Родина залишилася без даху над головою. На місця вибухів одразу виїхали рятувальники, та місцева влада. До робіт долучилися волонтери.
У схожій ситуації опинилася і Галина Білозор. Якщо будинок Володимира можна ще відновити, то оселя жінки не підлягає відбудові.
Голова громади Гатного Олександр Паламарчук розповів, що наслідки обстрілів серйозні. Пошкоджено 52 будинки селища.
«Найбільше постраждало тут 5 будинків, 5 сімей. Один із цих будиночків, тут живе дві сім’ї, взагалі не можна його відбудувати. Під завалами навіть і люди були. Слава Богу, ніхто так серйозно не постраждав. Тут тільки в одній сім’ї дуже сильно лице пошкодило уламками скла», – каже він.
Чотирьом родинам, чиї оселі вщент зруйновані – надали модульні будиночки. У таких будинках оселилися Володимир та Галина. Ці міні-вагончики мають площу 20 квадратних метрів. Тут є кухня, санвузол, кімната для відпочинку. Також проведена електрика та вода.
Перший модульний будинок приїхав вже на наступний день після російської атаки. Решта три підвезли протягом декількох днів. Власники будинків подали заявки на отримання коштів для відбудови за програмами “єВідновлення” та “єОселя”. У цьому їм допомогла громада.
«Ми зараз підготовлюємо, допомагаємо їм всю документацію, щоб вони подалися на “єОселя”, щоб їм надали повноцінно, або житло, або кошти, щоб вони могли побудувати повноцінно собі будинок», – розповів голова громади Гатного Олександр Паламарчук.
Благодійники та волонтери організували збори коштів для постраждалих. Вдалося зібрати близько 350 тисяч гривень. Їх роздали тим, хто постраждав найбільше.
«Також долучився і Добробат. Він розібрав дах в одній оселі, буде цей дах відновлювати вже матеріалами, які привезли. На наступний день місцева рада зібралася на позачерговий виконком для того, щоб виділити до 10 тисяч коштів, залежно від того, хто як постраждав», – додав Паламарчук.
Розгляд заявок за програмою “єВідновлення” триватиме до двох тижнів, каже голова громади.
Це означає, що вже найближчим часом, жителі селища, чиї оселі зазнали пошкоджень, зможуть відремонтувати домівки. Ті ж, чиї будинки не підлягають відбудові – чекають відповіді за програмою “єОселя”.
Єлизавета Калітвенцева