Про це йдеться на сайті норвезького уряду.
Ця програма має на меті зміцнити українське громадянське суспільство та сприяти інклюзивності та прозорості у відновленні й демократичних реформах. На першому етапі на неї виділять 70 млн норвезьких крон (6,37 млн доларів).
«Захист і підтримка українських інституцій та організацій має вирішальне значення для досягнення успіху України в боротьбі з Росією, у відновленні, впровадженні важливих реформ і боротьбі з корупцією», — заявив міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде.
Крім того, норвезька підтримка також спрямована на те, щоб допомогти Україні реалізувати свої амбіції щодо європейської інтеграції та членства в ЄС.
Ейде зауважив, що українське громадянське суспільство відіграє велику роль у просуванні процесів реформ та забезпеченні кращих послуг для громадян. За його словами, завдяки зусиллям ГО українська влада прийняла більш прозору та інклюзивну політику.
Вони роблять свій внесок у політичні рішення. Це та робота, яку ми хочемо підтримати.
Однак наявні схеми фінансування значною мірою спрямовані на невелику кількість професійних організацій у столиці та інших містах. Тому Норвегія спочатку прийматиме заявки від широких мережевих організацій або консорціумів.
Міжнародні, українські, норвезькі та інші іноземні мережеві організації зможуть подавати заявки самостійно або як партнери в консорціумі. Такими партнерами можуть бути місцеві українські неурядові організації, групи інтересів (наприклад, жіночі організації), профспілки, релігійні організації та незалежні медіаорганізації.
Схема підтримки не передбачає фінансування гуманітарної діяльності або підтримки військових, приватного бізнесу чи організацій системи ООН. Період фінансування — з 2024 до 2027 року включно. Кінцевий термін подання заявок — 19 червня 2024 року.
Раніше також повідомляли, що Україна та Норвегія завершили переговори щодо двосторонньої безпекової угоди та підпишуть її на наступній зустрічі двох лідерів. Норвегія буде надавати Україні «довгострокову військову, політичну, фінансову та гуманітарну підтримку.