Про це йдеться у військовій доктрині Білорусі.
Білорусь вважає за можливе надання військової допомоги дружнім державам на підставі двосторонніх і багатосторонніх міжнародних договорів Республіки Білорусь, зокрема спрямуванням військового контингенту для участі у відповідній діяльності з підтримання міжнародного миру та безпеки.
У доктрині йдеться про те, що Білорусь розглядає будь-які дії із застосуванням військової сили, спрямовані проти учасників Союзної держави, як зазіхання загалом і “буде вживати відповідні заходи у відповідь із використанням усіх сил і засобів, що перебувають у її розпорядженні”.
Крім цього, у документі йдеться про те, що Білорусь буде готова надати будь-яку допомогу, включно з військовою, країні-члену ОДКБ в разі агресії проти неї.
У військовій доктрині також згадується Україна. Зокрема, Білорусь вважає, що “колективний Захід” спровокував “військовий конфлікт” в Україні й створив на найближчу перспективу осередок напруженості біля кордонів Білорусі.
Подальша його підтримка, перешкоджання мирному врегулюванню створюють передумови для його ескалації та поетапного розширення числа учасників коштом Польщі та інших країн НАТО. Ці тенденції підвищують ймовірність залучення Республіки Білорусь у міжнародний збройний конфлікт.
Роль Білорусі у війні Росії проти України
З перших днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну Білорусь відіграє роль союзника агресора. З території Білорусі російські війська завдали удару по Україні, захопивши частину Київської, Чернігівської та Сумської областей. Згодом ці території було відвойовано українськими військами.
Білорусь також надала Росії плацдарм для завдання ракетних ударів по українських містах.