Військовозобов'язані можуть оскаржити висновок ВЛК. Причому це можна зробити як через комісії вищого порядку, так і через суд.

КИЇВ24
Фото з відкритих джерел

Про це заявила директорка Департаменту охорони здоров’я міністерства оборони України Оксана Сухорукова в ефірі телемарафону.

Вона зазначила, що рішення ВЛК може оскаржити будь-яка людина, якщо вона не погоджується з рішенням ВЛК і це проводиться через ВЛК вищого рівня.

Наприклад, в районній, потім в обласній, в регіональній, в центральній ВЛК. Якщо на цьому шляху людина не знаходить порозуміння і вважає, що її права порушені, людина може звернутися до суду.

Нагадаємо, з 4 травня в України офіційно скасовується статус «обмежено придатний», залишається лише «придатний та непридатний». Про те, як визначатимуть придатність військовозобов’язаних за оновленими нормами, читайте в матеріалі КИЇВ24.

Мобілізація в Україні: деталі нового закону

Новий закон про мобілізацію набуде чинності 18 травня 2024 року й відтоді всі військовозобов’язані чоловіки мають протягом 60 днів оновити свої дані у ТЦК. Якщо вони цього не зроблять, то їх можуть притягнути до відповідальності.

Сьогодні, 4 травня в Україні скасують статус «обмежено придатний» для військовозобов’язаних. А ті чоловіки, які отримали його раніше, матимуть 9 місяців, аби повторно пройти ВЛК і потрапити у категорію «непридатних» або «придатних» до військової служби.

Тим часом електронний кабінет військовозобов’язаного в Україні запустять з 18 травня. В ньому військовозобов’язані будуть повинні зареєструвати свій номер телефону, зазначити електронну пошту та місце проживання. Їм треба буде додати свої дані через ТЦК, СП та цей ресурс.

Також у Сухопутних військах ЗСУ повідомили, що територіальні центри комплектування (ТЦК) працюють 24/7.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
Більше новин