Кинута в поштову скриньку повістка не вважається врученою, оскільки людина має особисто підписати її.

КИЇВ24
Повістка. Фото: Getty Images

Про це в ефірі марафону повідомив речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін.

Норми, згідно з якою кинута в поштову скриньку повістка вважається врученою, в Україні нема.

“На цей час діє інша норма. Людина повинна особисто розписатися в повістці й тільки тоді вона вважається врученою”, – пояснив представник відомства.

Він додав, що в разі, коли з’явиться постанова, яка по-іншому це регулюватиме, тоді він прокоментує зміни, проте нині нічого такого нема.

Мобілізація в Україні: деталі нового закону

Новий закон про мобілізацію набуде чинності з 18 травня 2024 року й відтоді всі військовозобов’язані чоловіки мають протягом 60 днів оновити свої дані у ТЦК. Якщо вони цього не зроблять, то їх можуть притягнути до відповідальності.

В Україні 4 травня скасовано статус «обмежено придатний» для військовозобов’язаних. А ті чоловіки, які отримали його раніше, матимуть 9 місяців, аби повторно пройти ВЛК і потрапити у категорію «непридатних» або «придатних» до військової служби. Про те, як визначатимуть придатність військовозобов’язаних за оновленими нормами, читайте в матеріалі КИЇВ24.

Тим часом з 18 травня  електронний кабінет військовозобов’язаного. У ньому військовозобов’язані повинні зареєструвати свій номер телефону, вказати електронну пошту та місце проживання. Їм треба буде додати свої дані через ТЦК, СП та цей ресурс.

Зазначимо, за новими нормами, усі військовозобов’язані мають уточнити свої дані у ТЦК, включно з тими, хто має бронювання. Крім цього, бізнес зобов’яжуть не тільки вести військовий облік, а й забезпечувати вручення повісток. Детальніше про вручення повісток на роботі — читайте за посиланням. 

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
Більше новин