Про це в етері КИЇВ24 розповів член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.
Україна практично все пальне везе з-за кордону. Якщо ціна на світовому ринку на нафту падає, то автоматично ціна падає на пальне, яке ми завозимо сюди. Зараз очікуване з 1 липня підняття акцизів на пальне додасть приблизно 1,5 грн на літр.
Олег Пендзин пояснив, що зміни в цінах саме на продукти будуть більш помітними у вересні та жовтні.
Але зараз у продуктах харчування ми цього не відчуємо, бо основна доля пального припадає на момент збирання продуктів з полів. Тобто підняття ціни на дизель у продуктах ми побачимо десь у вересні-жовтні місяці, але там будуть й інші складові, які впливають на ріст ціни.
Нагадаємо, що Уряд розробляє законопроєкт щодо підвищення податків. Зміни мають торкнутися ПДВ та військового збору, а також фізичних осіб-підприємців (ФОП). Це може принести до бюджету додатково від 160 до 220 млрд грн на рік.
Зазначимо, що експерт паливного ринку, директор консалтингової компанії А-95 Сергій Куюн наголосив, що ціни на пальне залежатимуть від того, якою буде світова кон’юнктива на момент запровадження цих податків.
Якщо закупівельна вартість пального буде падати, то, відповідно, кінцева ціна і не відчує підняття акцизу.
Однак, якщо ціна буде стабільна, то на першому етапі буде 1,5 грн зростання акцизу на бензин, на 2 грн – на дизпальне і, можливо, 5,5 грн – на скраплений газ.