Про це пише The Financial Times.

За словами джерел, країни НАТО здатні забезпечити менш як 5% потужностей ППО, які вважаються необхідними для захисту членів Альянсу у Центральній і Східній Європі від повномасштабного нападу.

Один високопоставлений дипломат НАТО сказав, що здатність захищатися від ракет і авіаударів є “головною частиною плану захисту Східної Європи від вторгнення”, але зараз цього нема.

За даними видання, деякі європейські лідери та військові чиновники вважають, що Росія може атакувати країну-члена НАТО до кінця десятиліття. Зокрема нездатність західних союзників надати Україні додаткове обладнання протиповітряної оборони, вкотре показало обмеженість запасів Європи.

Зазначається, що міністри закордонних справ країн НАТО зберуться в четвер у Празі на дводенні переговори, спрямовані на підготовку до саміту лідерів альянсу у Вашингтоні в липні, де посилення європейської оборони буде центральною темою.

Використання Росією дешевих БпЛА дальнього радіуса дії проти України додало занепокоєнь країнам ЄС.

Чиновники НАТО наголошують, що нові оборонні плани альянсу також значно збільшують вимоги до ППО та ПРО кількісно й в плані готовності, але на це потрібен час.

Нагадаємо, що міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський заявив, що Північноатлантичний союз (НАТО) має послати сигнал, що він буде стримувати “російський імперіалізм”, і кожен крок на допомогу Україні допоможе йому в цьому.

Альянс планує перебрати від Вашингтона координацію західної військової допомоги та тренувань для Києва. Таким чином НАТО намагається захистити безперервний потік зброї до країни від імовірного втручання Дональда Трампа у разі його обрання новим президентом США.