Про це пише Politico з посиланням на джерела серед європейських політиків та дипломатів.

За даними видання, Урсула фон дер Ляєн залишиться на другий термін на посаді президентки Єврокомісії, а Роберта Мецола й надалі буде очільницею Європарламенту. На посаду президента Євроради, де зараз головує Шарль Мішель, розглядають колишнього прем’єр-міністра Португалії Антоніу Кошту.

Проте рішення не остаточне — на заваді може стати те, що Кошта є фігурантом у справі про зловживання впливом, хоча йому і не виснули звинувачень. Однак у багатьох країнах ЄС не бачать справу проти Кошти перешкодою для його призначення, адже він має гарні відносини з європейськими лідерами та має хороші робочі стосунки з Урсулою фон дер Ляєн.

Найменш визначеною є посада Верховного представника Євросоюзу із закордонних справ, яку наразі обіймає Жозеп Боррель. За даними видання, найбільше шансів обійняти цю посаду в голови естонського уряду Каї Каллас, яка має тверду антикремлівську позицію. Деякі західні лідери побоювалися, що Каллас може зосередитись лише на Росії та не приділятиме достатньо уваги іншим регіонам, особливо Близькому Сходу та Африці. Однак ця опозиція згасла, оскільки естонська політикиня ідеально підійшла і з географічного, політичного та дипломатичного поглядів.

Джерела Politico підкреслили, що поки призначення на керівні посади не затверджені. Обговорення має відбутися під час неформальної вечері для лідерів блоку 17 червня. А офіційні призначення відбудуться не раніше зустрічі лідерів 27—28 червня.

Раніше ми повідомляли про те, що під час виборів до Європарламенту антиукраїнські політичні сили досягли більшого впливу, ніж раніше. Однак тріумфу не сталося. Наприклад, у Нідерландах антиукраїнська “Партія свободи” посіла лише друге місце.