Про це повідомляється на офіційній сторінці Володимира Зеленського в Телеграм.

Саміт “Великої Сімки” відбувається в Італії. Під час зустрічі президенти України та США підписали безпекову угоду строком на 10 років. Сторони угоди визнають її, як підтримку мосту до можливого членства України в Альянсі.

Головні тези угоди

Відповідно до безпекової угоди, США підтверджують Україні її захист суверенітету та територіальної цілісності. Наголошується, що підписанти визнають необхідність України у військовій силі, а також “надійні можливості та стійкі інвестиції в її оборонно-промислову базу, які відповідають стандартам Організації Північноатлантичного договору”.

Окрім того, Вашингтон має намір надати Києву довгострокову матеріальну, оборонно-промислову, інституційну підтримки, які здатні захищати Україну від агресії РФ. Збройні сили України також отримають навчання та консультації, а також розвіддані.

Що ще цікавого містить безпекова угода з США — розповідали в нашому матеріалі.

Байден та Зеленський озвучили деталі угоди

Після укладення угоди Байден заявив на пресконференції, що будь-який мир для України має підкріплюватись її можливостями захищати себе зараз і в майбутньому.

США допоможуть забезпечити здатність Україні робити і те, й інше не шляхом відправки американських військ воювати в Україну, але наданням зброї та боєприпасів, продовженням підготовки українських вояків на військових базах Європи й США. Посилення взаємодії між нашими збройними силами відповідно до стандартів НАТО

Також важливим аспектом угоди є підтримка відновлення української енергетики після ударів РФ та економіки:

Ця угода пришвидшує інтеграцію України з європейською і трансатлантичною спільнотами. Вона також містить суттєве зобов’язання з боку України впроваджувати демократичні, економічні й безпекові реформи відповідно до цілей вступу в ЄС і програми реформ НАТО.

Зеленський під час свого виходу до преси розповів, що безпекова угода деталізує постачання зброї, а також її виробництво як в США, так і в Україні. Таким чином можна забезпечити робочі місця для українців та американців.  Також президент України зауважив щодо важливих видів зброї, постачання яких прописане в угоді:

Угода містить гарні положення щодо зброї для нашої оборони, дуже конкретно – щодо систем Patriot, дуже конкретно – щодо постачання ескадронів винищувачів Україні, зокрема F-16. Ми довго для цього працювали.

Єрмак назвав угоду “найсильнішою” за часи Незалежності

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак назвав безпекову угоду між США та Україною найсильнішою за часи незалежності, підкресливши, що вона кардинально відрізняється від Будапештського меморандуму. Зокрема в ній зазначено, що Америка зобовʼязується забезпечувати стабільний рівень підтримки України щороку на 10 років.

Водночас угода охоплює всі ключові елементи Формули миру, серед них: притягнення до відповідальності РФ та її воєнних злочинців, санкційний тиск та передача Україні заморожених російських активів:

Важливою його частиною є співробітництво в економічному відновленні, в питаннях інвестування. Зокрема США допоможуть Україні в галузі енергетичної безпеки, її децентралізації та подальшій інтеграції з європейською. Також угода передбачає подальшу допомогу Сполучених Штатів у реформах та підвищенні прозорості роботи нашої державної машини.

Керівник ОП додав, що протягом двох місяців з моменту підписання угоди вона буде зареєстрована в ООН, тому документ увійде в міжнародний обіг.