Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.
Підвищення податків дозволить залучити до бюджету України 140 мільярдів гривень.
“Для покриття додаткових видатків та забезпечення збалансування показників бюджету передбачено збільшити доходи загального фонду державного бюджету на 214 млрд 513,1 млн грн та фінансування загального фонду державного бюджету за борговими операціями на 220 млрд 90,4 млн гривень”, – написав Мельничук.
Народний депутат України Ярослав Железняк опублікувавосновні зміни щодо військового збору.
Які зміни можуть ввести
Підвищення військового збору:
- Для фізичних осіб – до 5% від доходів.
- Для юридичних осіб (платників податку на прибуток підприємств та платників єдиного податку 3 та 4 групи) – 1% від доходу.
- Для ФОП на єдиному податку першої, другої, четвертої групи – 5%.
- Для ФОП на єдиному податку третьої групи – 1%.
Інші податки та збори:
- 5% військовий збір при купівлі банківських металів.
- 30% військовий збір на продаж ювелірних виробів.
- 15% військовий збір при купівлі нового авто (крім випадків забезпечення осіб з інвалідністю).
- 5% військовий збір при продажу нерухомості (для фізосіб, які продали один об’єкт за рік).
- 5% військовий збір на послуги мобільного зв’язку.
- Щомісячний авансовий внесок з податку на прибуток для продавців пального (у розмірі 0,5 мінімальної заробітної плати, встановленою законом на 1 січня звітного (податкового) року, з розрахунку на 1 кубічний метр резервуарів для зберігання бензину та дизельного пального та скрапленого газу).
- Специфічна ставка акцизного податку на напої (0,1 євро за літр).
Варто зазначити, що ці норми ще не ухвалені, проєкт на стадії обговорення в бюджеті.
Які ще податки підвищились
18 липня уряд також ухвалив підвищення акцизів на паливо – це питання ще з весни розглядалося в Кабміні. Це вже третє здорожчення палива у ціні за час повномасштабної війни. Мінімальні ставки акцизного податку складають: для бензину – 359 євро за 1000 літрів, для дизельного пального – 330 євро за 1000 літрів, а для скрапленого газу – складають 125 євро за кілограм (орієнтовно 68 євро за 1 000 літрів).
Окрім того, автори проєкту зазначили, що ухвалення закону призведе до подорожчання бензину на АЗС на 1,50 грн\літр, дизеля на 1,95 грн\літр, автогазу на 5,8 гривні за літр.
Підвищення акцизів на солодку воду
У Верховній раді підтримали збільшення податку на солодку воду з 2025 року. Згідно з розрахунками, ціна на напої зросте приблизно 2,5 раза. Однак цей законопроєкт, в першу чергу, піклується про здоров’я людей, адже надмірне споживання цукру шкодить організму. Окрім того, ціни на солодку воду в Європі також значно вищі за наявні в Україні.