Про це він сказав у коментарі “Укрінформу”.
Міністр юстиції Денис Малюська вважає, що Україна з партнерами, ймовірно, фіналізує бачення спецтрибуналу щодо злочину агресії Росії проти України вже восени цього року. Київ разом з партнерами продовжує переговори стосовно створення спецтрибуналу, хоча й голова відомства визнає, що вони “затягнулися”.
Приблизний формат трибуналу, який видається членам перемовин оптимальним, він більш-менш визначений. Усе має більш-менш оптимістичний вигляд. Є шанси, що вже цієї осені, можливо, ми вийдемо на якісь фінальні компроміси та бачення формату трибуналу.
Міністр, однак, застеріг, що остаточне рішення залежатиме від переговорної групи, так званої Core Group, та бачення урядів і парламентів країн-учасниць.
Ключова проблема, яка була, є, і залишиться, яку потрібно відстежувати як маркер успіху чи неуспіху перемовин, – це можливість засудження Путіна, його найближчого оточення таким трибуналом.
Що варто знати про спецтрибунал для Росії
Обговорення стосовно спецтрибуналу щодо злочину агресії тривають із 2022 року, але практичного прогресу в цьому питанні тривалий час не було.
Головна причина полягає в тому, що Україна виступає за створення міжнародного трибуналу (тобто на базі міжнародної організації), а ключові західні союзники – за так званий гібридний формат (коли трибунал відбувається за українським законодавством, але з підтримкою міжнародних партнерів).
Однак у безпековій угоді між Україною та Євросоюзом, яку обговорювали наприкінці червня 2024 року йшлося про створення спецтрибуналу для Росії.
Окрім того, ПАРЄ також схвалила спецтрибунал для Росії, попри чисельні дискусії, які почалися на майданчику, який вміщує 46 країн.