Про це повідомили у МЗС Китаю.
“Консенсус із шести пунктів”, який спільно опублікували Китай і Бразилія щодо сприяння політичному вирішенню кризи в Україні, отримав позитивні відгуки з понад 110 країн”, — йдеться у повідомленні.
Також зазначається, що 29 липня спецпредставник КНР у справах Євразії Лі Хуей 29 липня відвідав Бразилію. Він зустрівся та провів перемовини з головним спеціальним радником президента Бразилії Чельсо Аморімом.
Спецпредставник Китаю зазначив, що країна готова посилити співпрацю з Бразилією, щоб врегулювати війну в Україні, яку в Китаї називають “кризою”. А також наголосив на необхідності спільних зусиль для остаточного її рішення.
Що передбачає китайсько-бразильський консенсус щодо війни в Україні
Наприкінці травня Китай і Бразилія оприлюднили спільну оприлюднили спільну позицію стосовно політичного врегулювання так званої “кризи в Україні”. Вони заявили про підтримку мирної конференції за участі України й Росії за рівноправної участі всіх сторін та з обговоренням усіх мирних планів.
Країни сформулювали шість пунктів, виконання яких, на їхню думку, дасть змогу повернути мир в Україну. Натомість вони не згадали про відновлення територіальної цілісності й суверенітету України в межах міжнародно визнаних кордонів.
Які пункти містить консенсус Китаю та Бразилії
- Дотримання принципів деескалації, уникнення провокацій, розширення зон бойових дій і загострення на фронті.
- Діалог і переговори як єдиний спосіб виходу з військового конфлікту.
- Підтримка міжнародної мирної конференції, яку визнають “як Росія, так і Україна”. Така конференція має відбутися за участю РФ і з “чесним обговоренням усіх мирних планів”.
- Гуманітарна допомога, захист мирних жителів і заборона на обстріли цивільних об’єктів.
- Неприйнятність використання ядерної, хімічної та біологічної зброї, нападів на атомні станції.
- Заклик протистояти поділу світу на ізольовані групи.