Про це розповів ветеран російсько-української війни та голова спілки поранених ”Міцні 300” Андрій Кучер в етері КИЇВ24.

Питання мобілізації — насправді воно достатньо об’ємне і нам не вистачить, мабуть, і цілого дня, щоб його обговорити цілком і повністю, але деякі аспекти можемо зафіксувати. По-перше, за три роки мобілізація залишається негативною, негативно сприймається суспільством. Це говорить про те, що влада не здатна комунікувати і повноцінно доводити користь або важливість мобілізації в даних військових діях України проти країни-агресора. 

На його думку, є проблема також із законодавчого погляду. Відомо, що в Україні за мобілізацію відповідає президент України та Кабінет Міністрів. А за ТЦК відповідає головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. Тож, якщо зв’язати ці компоненти, то досі залишається нерозуміння, чому мобілізація викликає страх в Україні.

Покажіть мені хоч одну повноцінну країну, яка за допомогою страху мобілізувала населення. Тому я категорично проти такого напряму мобілізації. Питання в тому, що просто заганяють, й це неправильно брати, хапати людей з вулиці, неправильно людей забирати з магазинів, неправильно порушувати при цьому права громадян, навіть в умовах війни… я знаю, що таке війна, я її пройшов, то навіть, враховуючи мій досвід, я категорично проти.

Раніше повідомляли, що Україна після набуття чинності законом про мобілізацію щомісяця призиває до армії по 30 тисяч осіб. Зазначається, що це вдвічі більше, ніж наприкінці 2023 року. А також приблизно стільки ж, скільки щомісяця набирає російська армія.

Також 1 серпня Генштаб ЗСУ розглянув пропозиції щодо змін до Порядку проведення призову, згідно з якими командири військових частин зможуть призивати військовозобов’язаних, які виявили бажання служити, без участі ТЦК. Як зазначається, запропоновані зміни нададуть командирам військових частин можливість здійснювати призов військовозобов’язаних, які виявили бажання проходити військову службу, без участі в цих заходах територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Відомо, що новий закон про мобілізацію в Україні набув чинності 18 травня. Згідно з ним, усі чоловіки віком 18-60 років протягом 60 днів (до 16 липня включно) повинні були оновити свої облікові дані.

Нагадаємо, що з 17 липня змінилися правила оновлення документів для усіх військовозобовʼязаних українців. Що зміниться та що потрібно знати про нові правила, читайте в матеріалі.