Про це повідомляють в BBC.
Вчора Міноборони РФ заявило, що росіяни запобігли спробам прориву українських сил в районах населених пунктів Толпине та Общий Колодезь Курської області, які розташовані приблизно за 25 і 30 км від російсько-українського кордону.
BBC називає це очевидним визнанням того, що Сили оборони України просунулися вглиб Курського прикордонного району.
Кадри, опубліковані в інтернеті та підтверджені BBC, також показали російський удар біля села Левшинка, приблизно за 25 км від кордону.
У Сумах, які межують з Курською областю, кореспонденти BBC стали свідками постійного потоку бронетранспортерів і танків, які рухалися в бік Росії. На бронеколонах були білі трикутні знаки розрізнення, нібито щоб відрізнити їх від техніки, яка використовується саме в Україні.
За допомогою аерофотознімків, BBC з’ясували, що українські танки використовуються в боях на території Росії.
Росіяни риють нові оборонні траншеї
Окрім того, на фотографіях, проаналізованих BBC Verify, також видно, як Росія будує нові оборонні лінії поблизу Курської АЕС. Зазначається, що українські сили просунулися в межах 50 км від об’єкта.
Порівняння супутникових знімків із того самого місця у суботу й кількома днями раніше показує кілька нещодавно побудованих траншей неподалік, причому найближча приблизно за 8 км від станції.
Що відомо про “захоплення” Курської АЕС
Зранку 7 серпня у Курчатові, де розташована АЕС, пролунали вибухи. А вже 8 серпня у ЗМІ з’явилася інформація, що адміністрація атомної електростанції не може відповісти співробітникам, де їм ховатися в разі ракетної небезпеки. Водночас серед співробітників Росгвардії, які охороняють Курську АЕС, залишилися одні жінки, а у керівництва станції немає плану на випадок удару.
Військовий аналітик в етері КИЇВ24 зазначив, що на меті скоріше “розтягнути” росіян по усій лінії фронту, а не захоплювати Курську АЕС, адже Україна не є державою-терористкою.
А видання The Economist пише, що українське командування вважає малоймовірною можливість захоплення Курської АЕС. За словами росіян, взяття Україною під контроль Курської АЕС могло б стати кроком у відповідь на окупацію армією РФ Запорізької АЕС у 2022 році.