Про це детальніше в інтерв’ю ютуб-каналу PRESSING розповів директор благодійного фонду “Повернись живим” Тарас Чмут.

За словами волонтера, на рік країна може виробляти від десяти до десятків тисяч ракет.

Чмут зауважив, що коли йдеться про ракети, то питання досить розширене, адже протитанкова “Стугна” — це теж ракета, “Вільха” і “Нептун” — теж ракети. Є різне озброєння від різних виробників і воно призначене для різних цілей. Якщо говорити про далекобійне озброєння власного виробництва, то воно в України є і це далеко не новина.

10 ракет на рік — це чи можемо себе вважати ракетобудівною країною? 10 ракет на рік — чи можемо ми говорити, що робимо ракети? Напевно можемо. Чи можемо ми 10 ракетами перемогти або реалізувати свої завдання? Очевидно, ні. Коли ми говоримо про подібні складні теми, важливо мати достатню кількість внутрішньої інформації, щоб робити коректні висновки.

При цьому в України є різні ракети вітчизняного виробництва і їхня кількість на рік різниться одна від одної. Волонтер зазначив, що все залежить від виду озброєння. Десь Україна може виробляти десятки тисяч на рік, десь сотні, а десь десятки.

Ракетна програма України

На Ставці Верховного головнокомандувача 23 липня Володимир Зеленський говорив про виробництво українських ракет, на що було спрямоване додаткове фінансування, адже уряд працює над тим, щоб зменшити залежність України від постачань партнерів. Пізніше президент підтвердив цю інформацію, наголосивши, що Україна продовжує розвивати власну ракетну програму.

Ще в червні 2024 року експерт Центру оборонних стратегій, капітан першого рангу запасу ВМС України Андрій Риженко розповідав про те, що українські дрони Magura озброїли ракетами класу «повітря-повітря» Р-73.