Про це заявив оглядач і репортер DW Роман Гончаренко в етері КИЇВ24.

Німеччина, як і решта західних країн, просто вичікували, щоб зрозуміти, що відбувається. Що стосується озброєння, то я налаштований скептично. Наприклад, ракети TAURUS нам не дадуть в нинішніх умовах, бо не змінились суттєво обставини.

Роман Гончаренко пояснив, що Німеччина не збільшуватиме постачання зброї не тільки тому, що в неї на складах не вистачає озброєння, а швидше через те, що немає єдиної позиції щодо допомоги Україні у суспільстві.

Також, я думаю, що Німеччина не збільшить потік зброї до України. Чому? З декількох причин. Насправді у Німеччини на складах теж обмеження, а найголовніша причина… я б сказав, немає єдиної позиції щодо допомоги Україні у суспільстві. Зростає кількість людей, які скептично ставляться до допомоги Україні.

Гончаренко також додає, що через декілька тижнів у Німеччині відбудуться важливі вибори. Однак на Україну це може вплинути негативно, оскільки лідери двох партій виступають проти військової допомоги Україні.

У Німеччині через декілька тижнів відбудуться важливі вибори, де передові позиції займають дві партії, які виступають проти військової допомоги Україні. Я думаю, що Шольц навряд чи піде на збільшення постачання. Якщо ж ситуація для України погіршиться, то тоді Німеччина може змінити позицію.

Водночас глава оборонного комітету Бундестагу Маркус Фабер заявив, що наступ ЗСУ на Курську область є приводом для передачі Україні більшої кількості німецьких танків Leopard 2. Фабер наголосив, що військова допомога Україні — це найкраща інвестиція в безпеку Німеччини, яка щодня зменшує потенціал російської загрози.

За його словами, наступ України демонструє російському населенню, що диктатор Володимир Путін нічого не контролює, а військове керівництво країни не справляється зі своїми обов’язками.

Ситуація у Курській області

Нагадаємо, що президент України повідомив, що Сили оборони нині проводять перевірки та стабілізаційні заходи у тих населених пунктах Курщини, які звільнили. Їх вже налічується 74. Для цих територій Україна нині розробляє гуманітарні рішення.

Кремль втратив у два рази більше, ніж росіянам вдалося захопити за весняно-літню операцію на сході України. Однак те, скільки українці зберігатимуть військову присутність в прикордонні РФ залежить від поставлених задач, вважає військовий експерт, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман.

Речник МЗС України Георгій Тихий заявив на брифінгу, що метою операції Сил оборони України в Курській області РФ є не захоплення чужих територій, а збереження життя наших людей і захист території України від російських ударів. Дії України є абсолютно легітимними, а ЗСУ не порушують міжнародного гуманітарного права.