Про це в ефірі КИЇВ24 розповів депутат Держдуми РФ (2007-2016), член Виконавчої Ради Зʼїзду народних депутатів Ілля Пономарьов.
Російські опозиціонери не мають єдності у баченні майбутнього Курської області. Ні, немає єдності. Це нормально, бо є різні рухи, люди, в них різна мета. Треба відрізняти їх і не малювати однією фарбою.
Опозиціонер зазначає, що у Ходорковського, Каспарова та інших “навальнистів” є різні прагнення та думки щодо подальшої долі Курської області.
Є З’їзд народних депутатів, які об’єднував навколо більшість тих, хто підтримує Україну та її візію щодо майбутнього. Це єдиний орган, який має легітимність, у який входять депутати, котрих обрали на міжнародно визнаних виборах. Ми і говоримо саме з цим органом про створення цієї нової влади.
Ілля Пономарьов зазначає, що головне – у питанні стратегічного рішення України, адже потрібно зрозуміти: чи ця територія Курської області призначена для обміну. Тоді створення влади “на місцях” є недоцільним.
Якщо ця територія в голові вищих керівників призначена для обміну, то створювати там нову владу є недоцільно і нечесно по відношенню до тих людей, які будуть залучені до цього. Якщо наша мета – знищити путінізм і припинити війну саме таким шляхом, то треба рухатися у цьому напрямку негайно.
Що відомо про “владу” Курської області
Питання щодо обміну територій Курської області на захоплені росіянами виникло в першу чергу, у військових. Однак в Офісі президента назвали чотири головні мети операції в прикордонному регіоні Росії. Серед них – це перенесення бойових дій на територію РФ, тому говорити про обмін зарано.
Окрім того, 15 серпня влада ухвалила рішення про створення військової комендатури в Курській області для врегулювання питання цивільних та гуманітарної допомоги на підконтрольних ЗСУ територіях.