Про це розповів в етері КИЇВ24 політолог-міжнародник, президент Першого міжнародного фонду розвитку України Микола Волківський.
У травні МЗС Індії та Бразилії опублікували мирний план. Також був представлений через ЗМІ. Індія може поширювати наративи цього мирного плану.
“Візит дуже важливий. Він перший в історії нашої незалежності. Тут треба розуміти, що РФ буде уважно слідкувати за перебігом зустрічі.”, — підсумував експерт.
Ще у липні 2024 року у ЗМІ час від часу з’являлася інформація щодо майбутнього візиту прем’єр-міністра Індії Нарендри Моді до України. Їх почали поширювати за кілька тижнів після того, як глава індійського уряду відвідав Москву та зустрівся з російським диктатором Володимиром Путіним у день удару військ РФ по дитячій лікарні “Охматдит” у Києві. Президент Володимир Зеленський зазначав, що така зустріч є “руйнівним ударом по мирних зусиллях”. Тоді ж МЗС України викликало до зустрічі посла Індії в Києві.
У березні 2023 року Дмитро Кулеба вже відвідував Індію з дводенним візитом, під час якого провів одну зустріч у рамках Саміту миру та одну – для налагодження українсько-індійських відносин.
Позиція Індії щодо війни в Україні
Від початку війни в Україні індійський уряд уникає прямого засудження російського вторгнення, закликаючи сторони до діалогу для вирішення “конфлікту”. Липневий візит Моді до Москви стався незабаром після того, як російський артобстріл забрав життя понад трьох десятків людей в Україні та сильно пошкодив дитячу лікарню “Охматдит” у Києві. Це викликало осуд з боку українського президента Володимира Зеленського.
Індія зберігає тісні зв’язки з Росією з часів холодної війни, коли Москва стала ключовим постачальником зброї для Нью-Делі. Після початку російсько-української війни Росія також стала великим постачальником нафти в Індію за зниженими цінами, що забезпечило Індії значні економічні вигоди та підтримало російську економіку на тлі західних санкцій.
Однак, попри ці зв’язки, Індія стикається з тиском з боку західних держав, які прагнуть зміцнити стосунки з Нью-Делі на противагу Китаю і його наростальному впливу в Азійсько-Тихоокеанському регіоні. Індія входить до “четвірки” (QUAD) разом зі США, Японією та Австралією, яка позиціює себе як противагу Китаю.