Фотографію української дітей турецького фотографа Еміна Озмена використали для обкладинки книжки про Росію Сари Рейнсфорд Goodbye to Russia: A Personal Reckoning from the Ruins of War (“Прощавай, Росіє: Особиста розплата з руїн війни”).

Про це розповідає “Читомо” з посиланням на акаунт в “Ікс” українсько-американської письменниці Тетяни Денфорд.

Книжка Рейнсфорд вийшла у британському видавництві Bloomsbury 15 серпня 2024 року.

На обкладинці — фотографія турецького фотографа Еміна Озмена, яку той зробив на львівському вокзалі у лютому 2022 року. Це зображення дітей, які були змушені покидати країну через початок російського повномасштабного вторгнення.

В анотації на сайті видавництва зазначено, що ця книжка — “унікальний особистий погляд на Росію Владіміра Путіна та руйнівний вплив його правління на власний народ і народ сусідньої України”.

“Це історія про те, як Владімір Путін змінив Росію настільки глибоко, що зміг розв’язати найбільший конфлікт у Європі з часів Другої світової війни. У центрі уваги Сари — непересічні особистості, з якими вона зустрічалася: від росіян, таких як Боріс Нємцов і Алєксєй Навальний, які заплатили життям за те, що кинули виклик Путіну, до українців”.

Денфорд у своєму дописі звернулася до Сари Рейнсфорд із проханням прокоментувати саме такий вибір фотографії для обкладинки книжки про Росію.

Вона також наголосила, що письменниця і видавництво мають більш відповідально ставитися до вибору ілюстрацій.

“Те, що у вас понад 80 тисяч підписників, не означає, що ви можете бути лінивими. Ваш видавець мав би працювати краще. Ваш редактор мав би працювати краще. Було б корисно, якби ви працювали краще”, — додає письменниця.

Що відомо про авторку книги

Сара Рейнсфорд — письменниця та кореспондентка BBC, яка довгий час жила та працювала у Росії. У 2021 році там її оголосили “загрозою безпеці”. Також Рейнсфорд працювала у Стамбулі, Мадриді та Гавані, зараз є кореспонденткою BBC у Східній Європі.

Письменниця поки ніяк не відреагувала на повідомлення. Але у коментарях до її публікацій користувачі також запитують, яка була логіка у виборі фотографії українських дітей для обкладинки видання про Росію, додаючи “використовувати його в цьому контексті — неймовірно грубо!”.