Про це в коментарі “Радіо Свобода” сказав віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.

Європейська комісія після вивчення ситуації з припиненням транзиту нафти російського “Лукойлу” через Україну констатувала, що підстав непокоїтись через енергетичну безпеку Словаччини та Угорщини немає. Домбровскіс зазначив, що Єврокомісія дослідила вплив санкцій України на “Лукойл” і зібрала інформацію з усіх сторін – Словаччини, Угорщини, України та Хорватії, – “щоб отримати повну та точну картину ситуації”.

“Постачання сирої нафти через трубопровід “Дружба” тривають, і наразі немає проблеми з їхньою безпекою”, – додав він.

За словами віцеголови Єврокомісії, від української влади отримали підтвердження, що транзит сирої нафти з Росії до Угорщини та Словаччини не зазнав впливу, оскільки “Лукойл” не є її власником.

“Ми продовжуємо уважно стежити за ситуацією та активно працюємо з зацікавленими державами-членами над альтернативними рішеннями, зокрема через Адріатичний трубопровід JANAF (пролягає у Хорватії, Сербії та Угорщині. – Ред.)”, – вказав Домбровскіс.

Він також зазначив, що Єврокомісія вкотре закликала держави-члени якнайшвидше зменшити залежність від російського викопного палива.

Україна припинила транзит нафти “Лукойла”

Росія постачала нафту до Угорщини через південну гілку нафтопроводу “Дружба”, що проходить через Україну. Нещодавно повідомлялося, що Словаччина та Угорщина припинили отримувати нафту від російського “Лукойлу”.

Угорщина та Словаччина вважають, що відмовою від транзиту нафти Україна порушила угоду з Євросоюзом, адже таким чином вона загрожує енергетичній безпеці Європи. Проте, жодна країна ЄС не підтримала це звернення.  

Пізніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що транзит нафти “Лукойла” з РФ не поновлять та порадив Угорщині та Словаччині не вдаватися до шантажу та відмовитися від російської нафти.