Про це пише видання Foreign policy.

Як зазначає видання, директор програми з Євразії в Інституті відповідального державного управління Квінсі Анатоль Лівен поговорив з російськими чиновниками та колишніми дипломатами, членами політичних центрів, а також з науковцями та бізнесменами, щоб з’ясувати, як вони бачать закінчення війни в Україні.

У матеріалі йдеться про те, що деякі представники російського істеблішменту виступають за війну до переможного кінця проти України, включно з окупацією нових територій та створенням “нового уряду” в Києві. Дехто з них хоче припинення вогню на теперішній лінії зіткнення, адже вони впевнені, що Україна ніколи не зможе повернути собі окуповані Росією території.

Як заявив один із російських експертів із безпеки, прорив у Курській області може допомогти Україні зрештою отримати вигідніші умови на переговорах, однак “це не схоже на справжню перемогу”.

“Рано чи пізно їм доведеться піти з Курської області, але ми ніколи не підемо з Криму і Донбасу”, — заявив він.

Крім того, співрозмовники Лівена вважають, що будь-які райони сільської місцевості в Харківській області, які можуть бути захоплені, треба розглядати не як “призи”, а як предмети торгу в майбутніх переговорах. Вони переконані, що створення армії для “повної перемоги” потребуватиме нової масштабної мобілізації, що призведе до опору серед росіян.

Окрім того, бізнесмени підкреслюють, що в ідею нападу на НАТО вони не вірять, адже це загрожує безпеці держави. А от постійні погрози в бік Заходу — це спосіб не дати Альянсу втрутитися у війну на боці України безпосередньо.

Що думає російська еліта про “демілітаризацію” та нейтральний статус

Російські еліти не погоджуються на вивід військ з тих окупованих територій України, що вже “внесені” до Конституції РФ. Проте, інші регіони вони готові обміняти на “демілітаризацію”, адже вірять, що це може гарантувати припинення вогню та дасть президенту РФ Володимиру Путіну привід для тверджень щодо того, що кордони РФ тепер “надійно захищені”.

Крім того, як повідомляється, російські еліти вважають нейтралітет України необхідним. Також Москва й надалі планує прагнути до “дружнього” уряду в Києві.

Лівен зазначив, що зрештою позиція РФ на переговорах визначатиметься главою Кремля Володимиром Путіним. А про що він думає — ніхто точно не знає.

Раніше ми повідомляли про те, що російська армія спробує контратакувати у Курській області, але все обернеться дуже важкими боями. Попри це, Путін віддав наказ генералам до 1 жовтня деокупувати території Курщини.