Про це в телеграм повідомила пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.
“Забруднення у річці Десна накопичилось в межах міста Чернігів в місці зруйнованого автомобільного мосту. За оперативною інформацією забруднення просунулось нижче міста Чернігів до Количівки (180 км), однак інтенсивний запах та випадки мору риби тут нечисленні”, — йдеться у повідомленні відомства.
Наразі спеціалісти розглядають можливість встановлення додаткових аераційних установок для насичення киснем річки вниз за течією.
У міністерстві кажуть, що причинами накопичення забруднення в межах зруйнованого автомобільного мосту були природні особливості рельєфу дна річки та характер течії. Проведені фахівцями Держводагентства та Держекоінспекції заходи перешкоджають просуванню забруднення вниз по течії, але наразі цього ще недостатньо, щоб зупинити мор риби у місці концентрації забруднення.
“Міндовкілля співпрацює з ПрАТ “АК “Київводоканал” щодо розробки заходів на випадок можливого погіршення якості води біля питних водозаборів. Але звертаємо увагу, що на сьогодні такі ризики відсутні”, — запевнили у міністерстві.
У відомстві розповіли, що наразі спостерігаються випадки мору риби у місті Чернігів, селах Макошине, Ушня, Боромики, Вознесенське та Салтикова Дівиця. Станом на 9 вересня зібрано орієнтовно 17,5 тонни загиблої риби.
Окрім цього, на річці Десна фахівці Держекоінспекції спільно з рибоохоронним патрулем та місцевими громадами здійснюють заходи з уловлювання та поховання загиблої риби.
Забруднення річок Сейм та Десна
28 серпня у затоці річки Десна на Київщині виявили небезпечні отруйні речовини. Вони стікали по течії з російського кордону.
30 серпня перший заступник міністра захисту довкілля Олександр Краснолуцький розповів, що річку Сейм могли забруднити речовини, які потрапили з Росії. У Міндовкіллі вжили низку заходів, щоб забруднена вода не дісталася великих міст України, зокрема Києва.
Окрім того, Київводоканал оприлюднив заяву для мешканців столиці стосовно забруднення води у Десні. Фахівці запевнили, що ситуація контрольована, а вода не є отруйною.
9 вересня виконувач обов’язків міського голови Чернігова Олександр Ломако повідомив, що забруднення Десни повʼязане зі знищенням очисних споруд.