Про це повідомила міністерка захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук в ефірі телемарафону “Єдині новини”.
Потрапляння забруднених вод від російського цукрового заводу до Сейму призвело до значного екологічного збитку, з наслідками якого вже кілька тижнів бореться Україна. Наразі забруднена вода рухається до кордону з Київською областю, зазначає міністерка.
«Одразу наголошую, ситуація контрольована. Усі органи державної та місцевої влади, відповідальні служби працюють у посиленому режимі, щоб мінімізувати наслідки. Забруднення вже менш концентроване, ніж було на початку в Сеймі та в точках відбору води в Чернігівській області. До Київської області дійде ще в меншій концентрації», — заявила Гринчук.
За її словами, наразі в Київській області екологи не фіксують забруднень, але місцевий водоканал та відомство готуються до їхнього ймовірного наближення.
«Якщо спочатку Укргідрометцентр прогнозував, що забруднення досягне водозаборів Київщини десь 10-11 вересня, то зараз цей прогноз уже змістився на 14-16 число», – пояснила очільниця Міндовкілля.
Попри готовність очисних споруд утримати небезпечний потік, фахівці встановили спеціальні сітки, які слугуватимуть додатковим фізичним бар’єром. Міністерка стверджує, що ці заходи допоможуть вберегти водойми від забруднення, зокрема загиблої риби.
Забруднення Десни – що відомо
28 серпня у затоці річки Десна на Київщині виявили небезпечні отруйні речовини. Вони стікали по течії з російського кордону.
30 серпня перший заступник міністра захисту довкілля Олександр Краснолуцький розповів, що річку Сейм могли забруднити речовини, які потрапили з Росії. У Міндовкіллі вжили низку заходів, щоб забруднена вода не дісталася великих міст України, зокрема Києва.
Крім того, 10 вересня експерт мережі захисту національних інтересів “АНТС” та еколог Олег Листопад в ефірі КИЇВ24 розповів, що викид забруднення у Десну відбувся з цукрового заводу у селищі Тьоткіному Курської області. Пізніше цього ж дня, цю версію підтвердив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Генеральний директор ПрАТ “АК “Київводоканал” Олег Лисюк повідомив, що Київ має декілька джерел для постачання питної води, а також великі запаси води.